Wpis z mikrobloga

nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakie emocje targały astronautami którzy jako pierwsi ludzie stanęli na księżycu i zobaczyli ziemię z perspektywy, której nikt przed nimi nie widział. Przecież to musiało być skrajnie surrealistyczne doświadczenie
  • 39
  • Odpowiedz
@staryalkus: ponoć byli to ludzie bardzo pragmatyczni. Jako wojskowi wykonywali swoje zadanie i nie zastanawiali się wiele nad filozoficzna otoczka. Sam słynny tekst Armstronga był przygotowany wcześniej i on go tylko wypowiedział.
  • Odpowiedz
pomysl ze przypadkowo sie za mocno odepchnales i teraz lecisz i czekasz na swoja smierc


@brakloginuf: z księżyca przypadkiem by nie odlecieli

No i szkoda, że nikt nie wymyślił np pasów, do których przypina się kombinezon jeśli spacerujesz w przestrzeni kosmicznej xD
  • Odpowiedz
@staryalkus: polecam sobie posluchac nagran z ksiezyca

mi rozwala mozg to, ze oni byli kierowcami rakiety, przy kolejnej misji na ksiezyc wszystkim sie zajmie jakas sztuczna inteligencja, a chlopaki mieli zawodny, prymitywny komputer, ktory tylko wspomagal nawigacje
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: komputer nie był zawodny, przy pierwszym lądowaniu wywalił błąd bo dostawał dodatkowe dane z radaru a nie powinien (zapomnieli go wyłączyć) i wcale nie wspomagał nawigacji tylko nawigował i to bardzo precyzyjnie.
  • Odpowiedz
@staryalkus gdyby to zrobili przypadkowi ludzie, to pewnie by zeszli na zawał, ale to jednak profesjonaliści, wiedzieli czego się spodziewać, wiedzieli jakiej rangi to wydarzenie i byli tak wyszkoleni, że nie było miejsca na emocje
  • Odpowiedz
Najgorszy przypał to był jak wrócili z Księżyca i okazało się, że promieniowanie zniszczyło taśmy na których nagrywali więc poprosili Stanleya i nagrali na Ziemi xD
  • Odpowiedz
na księżycu w studiu filmowym myślę, że czuli presję reżysera.


@Pethaf: kurde czytam te komentarze i bez lenny face nie potrafię odróżnić kiedy mam do czynienia z heheszkami a kiedy czytam wysrywy imbecyli :/
  • Odpowiedz