Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak sobie myślę po co to wszystko? Straciliśmy tyle rozwoju i tyle pieniędzy przez ostatnie 6 lat, stracimy teraz przez inflacje i nowy lad a za pare lat znowu stracimy bo trzeba bedzie to wszystko naprawiac i wprowadzic polityke zaciskania pasa aka austerity

Jestem po prostu przerażony w jaką strone idziemy i o ile więcej będziemy za wszystko płacić i ile oszczędności straciłem przez inflacje. Kto miał się dorobić to już się dorobił i żaluje że nie jestem inwestorem ani że nie mam nieruchomości. Nie jestem kombinatorem ani nie mam łba do inwestycji, po prostu chce żyć normalnie a nie widzieć jak moje trudno odłożone pieniądze wyparowują bo inflacja i nowe podatki.

11 milionów pracujących (w tym z milion Ukrainców) utrzymuje cała budżetówke, wszystkie emerytury, renty, KRUSy, służby, wszystkie inwestycje, 500+, Kościół.
Przez ostatnie 6 lat kraj zadłużył się potwornie i ani służba zdrowia nie wygląda lepiej, ani wojsko nie ma lepszego sprzętu, ani elektrowni jądrowej, ani polskiej innowacji. Wszystko się cofa.
A teraz jeszcze nowy Ład i jeszcze większa inflacja połączona z zatrzymaniem inwestycji (większe stopy) i zamknięciem przedsiębiorstw bo nie opłaca im się trzymać towar za który muszą płacić składke.
W przyszłości czeka nas większe bezrobocie i stagflacja a rząd który będzie musiał to naprawić będzie musiał wykonać tytanowe zaciskanie pasa co spowoduje totalny brak inwestycji w tym kraju.

Zarabiam 6000 netto miesięcznie i w tym roku zabrali mi 57000 w podatkach + ok 6000 zlotych w inflacji. Gdzie są moje 57000?! Nie dostałem nic z tarczy jak Miuosh, nie dostaje 500+, nie jestem na emeryturze i jeszcze musze płacić za autostrady.

Jeżeli tak popatrzeć z góry to uśredniając każdy pracujący obywatel (te 11M) w 2020-2021 podczas Covidu zapłacił z wlasnej pensji:

30 groszy na pensje aniolkow i prezesa
50 groszy na maseczki z falszywym certyfikatem
6,3 zlotych na wybory kopertowe
11 zlotych na Tadka R.
18 zlotych na "respiratory"
363 zlotych na telewizje
2000 zlotych na trzynastki
5000 zlotych na tarcze antykryzysowa (fajne autko ma raper)
7454 zlotych na 500+

Ja się pytam ile jeszcze?

#polska #ekonomia #inflacja #pracbaza i chce wyjechać na #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ccaeb90ed247000a923150
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam ciągle takie same obawy co Ty i też bym najchętniej wyjechał z tego kraju, ale nie wiem gdzie i jakiego języka się uczyć. Niestety dziewczyna jak skończy kierunek lekarski będzie miała potwornie ciężko jeśli chodzi o naukę języka, bo nie dość, że dochodzi słownictwo techniczne to jeszcze musiałaby robić jakieś dodatkowe uprawnienia... I tym oto sposobem czuję się uziemiony w ojczyźnie, której nienawidzi własnych obywateli...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: zgadzam się jest słabo, ale to nie jest tak że w ogóle się nie rozwijamy, po prostu zewsząd są tylko negatywne informacje bo one się klikają

Polecam książkę Factfulness :) można nabrać trochę pozytywnego myślenia po przeczytaniu jej
@jaskins: Oboje tak myślimy, że gdybyśmy faktycznie kiedyś wyemigrowali to pewnie do Niemiec właśnie, choć dla nas obojga jest to ciężki do nauki i ogólnie nieprzyjemny język. Co innego hiszpański, ah...
@BuryRysiek: pomysl tak, ze pojedziesz do niemiec i bedzie Cie stac na domek w hiszpani na wakacje od tak. w hiszpani jest fajnie cieplo ale pomysly rzadu nie sa takie fajne jak poszukasz na yt co moiwa osoby tam zyjace. Niemiecki moze brzmi dziwnie ale w europie dogadasz sie po niemiecku w: niemczech, austri, szwajcari, wegrzech, balkanach i opanowenj przez niemcow majorce na przyklad. W holandii tez bo holenderski to zlepek
@jaskins: Pomijając ciężki i nieprzyjemny język to tak, ale w przypadku różowej będzie wymagany język tip top, skoro ma pracować jako lekarz (ja bym miał łatwej w moim zawodzie).
No i pozostaje też kwestia tęsknoty za rodziną i znajomymi, bo w obcym kraju prędzej czy później zacznie doskwierać samotność, a znaleźć sobie znajomych od pewnego wieku jest cholernie ciężko.
Z drugiej strony żyć w ciągłym stresie w Polsce o swoją przyszłość
@BuryRysiek: zaden tip-top nie pomoge Ci bo nie mam znajomosci. Ale zinteresuj sie tematem. Niemcy sponsoruja lekarzom okres probny tak jak i szkolenia. nawet na wykopie bylo kilka aMa z ludzmi, ktorzy tak zaczynali - poszukaj.. A tesknote to se mozesz wiesz. kraj jest w roszypce. Bycie lekarzem w polsce to z jednej strony #!$%@? sie w szpitalu przez kilka lat na rezydurze a potem i tak ciagle cie nazywaja zlodziejem
CzterokopytnaPani:

Ja się pytam ile jeszcze?

Jak to ile jeszcze? Póki się nie sprzeciwicie. Tymczasem to nikogo nie obchodzi. Pracownicy nie mają czasu protestować bo muszą pracować xD Rodzice zostali skorumpowani przez 500+, oni na pewno nie podniosą ręki na partię bo 500 zł to absurdalnie dużo pieniędzy (rozbraja mnie argument patoli "a co to dziś jest 500 zł?" xD Figa wam się należy! Wasi rodzice i za 0 zł
BliskiOsioł: Moim zdaniem to wszystko zmierza w kierunku wywołania kryzysu w Polsce. Izrael szykuje się do wojny z Iranem i w tym celu będzie musiał ewakuować większość społeczeństwa. A przecież oni sobie nie pozwolą żeby w Polin byli gośćmi. Oni chcą być u siebie. Dlatego PiS ma doprowadzić do ruiny polski naród żeby Izraelczycy mogli sobie wykupić majątki za bezcen. Może się mylę, może mnie poniosło, ale chyba aż tak to
Zniesmaczony, pracujący obywatel: .
Przez ciągłe puszczanie w obieg pustego pieniądza, podnoszenia minimalnej oraz rosnące ceny.. wszystkiego, będziemy mieli biedę jaką mieli nasi dziadkowie czy rodzice.
Za prąd płacimy 160zł miesięcznie. Nawet #!$%@? bojlerem nie grzeję wody! Chodzi jedynie Lodówka i ten #!$%@? TV, który nadaje WINA TUSKA itd o.O
Obudzili się (tutaj mowa o moim otoczeniu), gdy w TV powiedzieli, że jest drogo. To jakieś SF. Gaz w sierpniu, mowa