Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak sobie myślę po co to wszystko? Straciliśmy tyle rozwoju i tyle pieniędzy przez ostatnie 6 lat, stracimy teraz przez inflacje i nowy lad a za pare lat znowu stracimy bo trzeba bedzie to wszystko naprawiac i wprowadzic polityke zaciskania pasa aka austerity

Jestem po prostu przerażony w jaką strone idziemy i o ile więcej będziemy za wszystko płacić i ile oszczędności straciłem przez inflacje. Kto miał się dorobić to już się dorobił i żaluje że nie jestem inwestorem ani że nie mam nieruchomości. Nie jestem kombinatorem ani nie mam łba do inwestycji, po prostu chce żyć normalnie a nie widzieć jak moje trudno odłożone pieniądze wyparowują bo inflacja i nowe podatki.

11 milionów pracujących (w tym z milion Ukrainców) utrzymuje cała budżetówke, wszystkie emerytury, renty, KRUSy, służby, wszystkie inwestycje, 500+, Kościół.
Przez ostatnie 6 lat kraj zadłużył się potwornie i ani służba zdrowia nie wygląda lepiej, ani wojsko nie ma lepszego sprzętu, ani elektrowni jądrowej, ani polskiej innowacji. Wszystko się cofa.
A teraz jeszcze nowy Ład i jeszcze większa inflacja połączona z zatrzymaniem inwestycji (większe stopy) i zamknięciem przedsiębiorstw bo nie opłaca im się trzymać towar za który muszą płacić składke.
W przyszłości czeka nas większe bezrobocie i stagflacja a rząd który będzie musiał to naprawić będzie musiał wykonać tytanowe zaciskanie pasa co spowoduje totalny brak inwestycji w tym kraju.

Zarabiam 6000 netto miesięcznie i w tym roku zabrali mi 57000 w podatkach + ok 6000 zlotych w inflacji. Gdzie są moje 57000?! Nie dostałem nic z tarczy jak Miuosh, nie dostaje 500+, nie jestem na emeryturze i jeszcze musze płacić za autostrady.

Jeżeli tak popatrzeć z góry to uśredniając każdy pracujący obywatel (te 11M) w 2020-2021 podczas Covidu zapłacił z wlasnej pensji:

30 groszy na pensje aniolkow i prezesa
50 groszy na maseczki z falszywym certyfikatem
6,3 zlotych na wybory kopertowe
11 zlotych na Tadka R.
18 zlotych na "respiratory"
363 zlotych na telewizje
2000 zlotych na trzynastki
5000 zlotych na tarcze antykryzysowa (fajne autko ma raper)
7454 zlotych na 500+

Ja się pytam ile jeszcze?

#polska #ekonomia #inflacja #pracbaza i chce wyjechać na #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ccaeb90ed247000a923150
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: zdecyduj się: jestem dzieckiem, czy biorę 500+?

Sam wyjeżdżaj


Przecież sam pisałeś "i chce wyjechać na #emigracja", to o co się teraz oburzasz? Droga wolna, wspieram cię duchowo w realizowaniu twoich marzeń (o dalszym życiu od 1 do 1, ale na emigracji).

A jeżeli naprawdę cofnąłeś się w rozwoju przez ostatnie 6 lat to jeszcze bardziej kibicuję twojemu wyjazdowi - lepiej żebyś innym truł dupę swoimi
  • Odpowiedz