Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Byłem wczoraj u dentysty, zapłaciłem 150zł za zaplombowanie zęba, trwało to ok. 40min.
Potem poszedłem do psychoterapeuty, zapłaciłem 150zł. Czas trwania 1h.

Naszły mnie myśli przerużne. Z jakiego powodu ci cholerni psychoterapeuci tyle kosztują? Dentysta bierze 150zł za 40min, ale w tym wliczona jest asystentka, do tego znieczulenie, domyślam się że sprzęt dentystyczny też jest drogi w utrzymaniu.
A psychoterapeuta? Wystarczy mu długopis i zeszyt, w którym zapisuje moją historię. Nie rozumiem tego. Czy za mało mamy psychoterapeutów dlatego oni są tacy drodzy? Jeśli tak to dlaczego nie zwiększymy liczby studentów na kierunkach psychologicznych?
Niedługo będę musiał zrezygnować z terapii, bo to są za duże koszty dla mnie. 600zł miesięcznie x 12 = 7200zł rocznie. Czasem się zastanawiam czy moje zdrowie psychiczne nie byłoby lepsze gdybym zwyczajnie wyjechał na dobre wakacje i odpoczął. A tak to charuję na te terapię i ledwo wiążę koniec z końcem, a potem się żalę na terapii że ledwo wiążę koniec z końcem i moje życie jest #!$%@?. Błędne koło

#psychoterapia #psychologia #ceny #depresja #zalesie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61cc570b0ed247000a922b4a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 16
jak się robi zęby u średnich dentystów to takie ceny jak 150 sa możliwe, ale pójdź sobie do jakiegoś luxmedu, gdzie maja zajebisty sprzęt to zobaczysz ile zapłacisz xd


@acalpoeineiseicyz: tak tak, plomba będzie ci wdzięczna za to, że byłeś w gabinecie ze zajebistym sprzętem, który do zrobienia plomby nie jest używany xD
może plomba nie, ale jak zrobisz tanio np. kanałowe bez mikroskopu to potem się możesz zdziwić jak za kilka lat dentysta zaproponuje ci wyrwanie ząbka i implant za kilka koła


@acalpoeineiseicyz: spoczko, ale my tu o plombie rozmawiamy.