Wpis z mikrobloga

Ale pożar w burdelu xDDD. PiS tonie. Nie są w stanie wykrzesać z siebie nawet przekazu dnia.

Afera za aferą, a oni 3/4 wydania Wiadomości pokazują jakichś tańczących śpiewaków, a gościem dnia jest Zenek Martyniuk xD. Z aktualnych tematów wstawili tylko jakiegoś krótkiego gotowca, że Polacy mają dużo pieniędzy. Godzinę temu spanikowany Kurski przypadkiem wstawił swoje dane (adres, nr telefonu itp.) na Twittera.

Totalna panika i kapitulacja. A najlepsze dopiero przed nami, gdy ludzie w lutym dostaną pierwsze nowe rachunki za prąd i gaz, a przedsiębiorcy nowe składki do opłacenia xD. Wyczuwam przyspieszone wybory.

Picrel miny głównych ekspertów po ogłoszeniu weta lexTVN. Oni już wiedzą, że to koniec.

#bekazpisu #tvpis #afera #pegasus #oswiadczenie #inflacja #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_1640808467uNtUyofH1RUVneKZDtVGWn.jpg
  • 31
silny PiS w opozycji który będzie 4 lata opowiadać jak wspaniale było jak oni byli u władz


@suluf: Silny pis? To jakiś oksymoron? przecież oni trzymają obecnie władzę tylko dzięki przekupstwie, podsłuchom i propagandzie. Zmiana władzy pozbawi ich wszystkich tych środków działania, a paliwo na jakim jechali (kłamstwo smoleńskie, gospodarka w rozkwicie) się wyczerpało. Pozostanie im oczywiście ten żelazny betonowy elektorat do którego żadna inna prawda nie dociera, ale to za
@suluf: Silny pis? To jakiś oksymoron? przecież oni trzymają obecnie władzę tylko dzięki przekupstwie, podsłuchom i propagandzie. Zmiana władzy pozbawi ich wszystkich tych środków działania, a paliwo na jakim jechali (kłamstwo smoleńskie, gospodarka w rozkwicie) się wyczerpało. Pozostanie im oczywiście ten żelazny betonowy elektorat do którego żadna inna prawda nie dociera, ale to za mało, żeby ponownie przejąć władze. Tym bardziej, że należy spodziewać się demontażu tego co pisdy "dokonały".


@
silny PiS w opozycji


@suluf: na PiS w opozycji czeka tyle wałków do wyjasnienia, że przyszły rząd w zasadzie nie musi nic robić. Wałki na najwyższych stołkach dla dużych ryb i wałki dla płotek w SSP oraz mniejszych firmach. Więc szanse, że ta partia przetrwa do kolejnych wyborów, kisząc się przez całą kadencję w opozycji, są niewielkie.

Jeśli rachunki za prąd mają być ceną za patrzenie na to, jak ten rząd
@suluf: na PiS w opozycji czeka tyle wałków do wyjasnienia, że przyszły rząd w zasadzie nie musi nic robić. Wałki na najwyższych stołkach dla dużych ryb i wałki dla płotek w SSP oraz mniejszych firmach. Więc szanse, że ta partia przetrwa do kolejnych wyborów, kisząc się przez całą kadencję w opozycji, są niewielkie.


@Majku_: Doświadczenie mi podpowiada że najwyżej jeden lub dwa pokazowe sprawy które po jakimś czasie zamiecie się
@suluf: myślę, że tym razem jednak nie. Do tej pory panowały jakieś pozory kultury i wzajemnego szacunku, zaś PiS ostatnio zmienił zasady gry. Poza tym Ty wciąż mówisz o politykach na szczytach władzy. A pomyśl, ilu jest ludzi na szczeblach samorządowych, gdzie rządzili ludzie z grupy X i kręcili po cichu małe wałki, ale przyszła grupa Y z nadania PiS i kręciła na przypale duże wały. Do tej pory nic nie
@Majku_: Ja ciągle myślę że problemem będzie poparcie jakie pis ma wśród Polaków. Jakkolwiek źle to by nie brzmiało procesowanie się z każdym kto robił jakiś wałek będzie mocno wkurzać sporą część narodu która odbierze to jako prześladowanie patriotów i innych wyklętych, już nawet widzę porównania do lat stalinizmu w potencjalnej PiS-owskiej propagandzie. Wsadzą z dwie osoby a o reszcie przycichnie i karuzela się będzie kręcić dalej. Pis uwali chyba tylko
Ja ciągle myślę że problemem będzie poparcie jakie pis ma wśród Polaków


@suluf: wyobraź sobie, że przyszły rząd bierze np. Szydło i mówi "odpuścimy Ci, ale pomożesz nam zgrillować Ziobrę" i nagle premier Szydło (czy ktokolwiek inny, równie ważny) w telewizji mówi, że ten rząd i Ziobro to nie byli wcale tacy fajni. Skala zwarcia w mózgach żelaznego elektoratu mogłaby przeciążyć sieci energetyczne w całym kraju.
Poza tym jest tyle opcji
w telewizji mówi, że ten rząd i Ziobro to nie byli wcale tacy fajni. Skala zwarcia w mózgach żelaznego elektoratu mogłaby przeciążyć sieci energetyczne w całym kraju.


@Majku_: Problem jest tam taki że tylko Kaczyński może tam wskazywać winnych. Już Gowin próbował i nic z tego nie wyszło i zaraz spadł

Tylko rzetelne, dogłębne i rozłożone w czasie przedstawianie zarzutów i egzekwowanie kar.


@Majku_: I sądzisz że to jest coś
@suluf: Gowin zawsze był tym trzecim. Gdzieś na boku kręcił się przy PO i gdzieś na boku kręcił się przy PiS. Zawsze był, ale zawsze jako ta najmniej istotna figura z tych najbardziej istotnych.

Tylko rzetelne, dogłębne i rozłożone w czasie przedstawianie zarzutów i egzekwowanie kar.

Tak jak Ci wyżej napisałem - jest wiele opcji:To, co zrobiono temu Sebastianowi od wypadku z Szydło, mogło spotkać każdego. Również Ciebie, albo twojego
I sądzisz że to jest coś co interesuje pisowski elektorat ?


@suluf: TBH należy raczej myśleć, jak się zabezpieczyć przed wpływem tej swołoczy na wynik wyborczy - jedyne co oczekuję od nowego rządu to takiej zmiany ordynacji, by wreszcie ta #!$%@? ściana wschodnia i reszta wioch nie była nadreprezentowana w sejmie
Tania, prosta propaganda, ale jak widać, działa.


@Majku_: No nie wiem, chętnie bym zobaczył co ludzie sądzą o tych ludziach i jak to wpływa na ich wybory. Prędzej uwierzę w spin że ci ludzi próbowali zniszczyć rząd od środka pod wpływem obcych złych sił niż fakt że rząd jest zły

Tylko potrzeba... finezji i przede wszystkim dopasowania przekazu do odbiorcy.


@Majku_: Finezji ? Fur deutschland ? Ośmiorniczki ? ( ͡
@suluf: @Majku_: Jeżeli będzie ciśnienie społeczne żeby rozliczyć pis, a wydaje się, że będzie i to grube, to nic im nie pomoże raczej. Przede wszystkim mało kto stanie po ich stronie - utracą media (tvp, bo reszta tych ich przystawek to niewiele warta), utracą aparat wykonawczy, sądy będą działać jak sądy czyli po prostu sprawiedliwie ( ͡° ͜ʖ ͡°), zostanie im możee prezydent (ale czy na
TBH należy raczej myśleć, jak się zabezpieczyć przed wpływem tej swołoczy na wynik wyborczy - jedyne co oczekuję od nowego rządu to takiej zmiany ordynacji, by wreszcie ta #!$%@? ściana wschodnia i reszta wioch nie była nadreprezentowana w sejmie


@Filipterka25: ech, wczoraj czytałem fragmenty dzienników Cycerona (rzymski polityk i filozof z I w p.n.e.), który ładnie podsumował ordynację wyborczą, jaka przez długi czas obowiązywała w Rzymie - bardzo dobrze jest, gdy
@suluf: @Majku_: Jeżeli będzie ciśnienie społeczne żeby rozliczyć pis, a wydaje się, że będzie i to grube, to nic im nie pomoże raczej


@kszaku: Ciśnienie jest wsród ludzi którzy na nich nigdy nie zagłosują. A wyborców pisu wciąż jest dużo

@Filipterka25: ech, wczoraj czytałem fragmenty dzienników Cycerona (rzymski polityk i filozof z I w p.n.e.), który ładnie podsumował ordynację wyborczą, jaka przez długi czas obowiązywała w Rzymie -
Czyli marginalizować dużą grupę ludzi która potem da naszym przeciwnikom zwycięstwo ?


@suluf: i tu jest "problem", bo każdy głos ma taką samą wagę, a zmarginalizowane grupy były / są po prostu liczniejsze. Więc to był błąd, za który teraz płacą kurde wszyscy w tym Ty i ja.

Bo chyba odebranie praw wyborczych połowie kraju nie uważasz za realny scenariusz ?

Oczywiście, że nie. W żadnej dzisiejszej demokracji na świecie nie
i tu jest "problem", bo każdy głos ma taką samą wagę, a zmarginalizowane grupy były / są po prostu liczniejsze. Więc to był błąd, za który teraz płacą kurde wszyscy w tym Ty i ja.


@Majku_: Nie, głównym problemem jest nierówny rozmiar okręgów wyborczych:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99gi_wyborcze_do_Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej#Wykaz_okr%C4%99g%C3%B3w

I zobacz tabelkę, uszereguj ją według wskaźnika LM:M. Zobacz, gdzie proporcjonalnie wybiera się najwiecej posłów na mieszkańca.

I dodaj do tego to, żę dane o mieszkańcach
@Filipterka25: zgoda, ale to też czynnik, który zmienia się w ostatnich latach całkiem dynamicznie. Więc byłoby trzeba go aktualizować co kadencję, albo dwie. Z drugiej strony rozbieżność między największym, a najmniejszym miejscem to zaledwie 10% więc znów nie tak strasznie dużo. To nie jest tak, że np. biedniejsze Podkarpacie wybiera taką samą liczbą głosów wybiera dwa razy więcej posłów, niż bogatsza Warszawa.
@suluf: i tu jest "problem", bo każdy głos ma taką samą wagę, a zmarginalizowane grupy były / są po prostu liczniejsze. Więc to był błąd, za który teraz płacą kurde wszyscy w tym Ty i ja.


@Majku_: znaczy błąd to dawanie głosu społeczeństwu w sprawach które go dotyczą ? A co zrobisz jak ktoś u władzy uzna że twój głos to problem ?

Zwracam tylko uwagę, że starożytne kolebki demokracji
znaczy błąd to dawanie głosu społeczeństwu w sprawach które go dotyczą ? A co zrobisz jak ktoś u władzy uzna że twój głos to problem ?


@suluf: dlatego słowo "problem" ująłem w cudzysłów, bo to nie jest taka oczywista kwestia, a daleki jestem od bycia kucem i krzyczenia, że za monarchii było lepiej. Wskazuję jedynie na zagrożenia, które są obecne w dzisiejszym systemie. Tylko czy istnieje idealny system? Raczej nie.

znaczy
Więc byłoby trzeba go aktualizować co kadencję, albo dwie.


@Majku_: Tak.

To nie jest tak, że np. biedniejsze Podkarpacie wybiera taką samą liczbą głosów wybiera dwa razy więcej posłów, niż bogatsza Warszawa.


@Majku_: Nie, ale po uwzględniu kolejnych zmiennych (to, że Warszawa ma osobny okręg od aglomeracji,a Rzeszów ma razem z aglo; to, że de facto na wschodzie jest więcej posła na mieszkańca) już nie jest tak fajnie i równo.
@suluf: dlatego słowo "problem" ująłem w cudzysłów, bo to nie jest taka oczywista kwestia, a daleki jestem od bycia kucem i krzyczenia, że za monarchii było lepiej. Wskazuję jedynie na zagrożenia, które są obecne w dzisiejszym systemie. Tylko czy istnieje idealny system? Raczej nie


@Majku_: tu myślę że raczej system edukacji i bardziej rzeczowa telewizja publiczna powinna działać niż odbieranie praw wyborczych. Chociaż wydaje się to równie nierealnie ( ͡
ale czy ignorowanie ogromnego problemu tych społeczeństw to nie traktowanie historia wybiórczo ?


@suluf: ja mam wrażenie, że próbujesz mi powiedzieć "mieli niewolnictwo, więc wszystko co robili było złe i w niczym nie mieli racji". A ja pisząc wcześniej wyraźnie zaznaczyłem, że rację mieli w niektórych kwestiach, a nie we wszystkich.

@Majku_:


@Filipterka25: w jaki sposób? Spisem powszechnym? Byłoby to problematyczne w takiej częstotliwości :) No i biorąc pod