Wpis z mikrobloga

@ActiZ: niby jest mechanika śmierci po której się odradzasz, stosunkowo wysoki poziom trudności, opowiadanie historii nie wprost, ale że to konwencja platformowa to gra się zupełnie inaczej, co daje odmienne wrażenia z grania niż soulsy. Na pewno warto spróbować bo to świetna gra ale nie gwarantuję, że podejdzie.
  • Odpowiedz
@ActiZ: przeszedłem podstawke hollow knight i k-----a mnie nie raz brała

Nie przeszedłem nigdy żadnych soulsow (grałem tylko w jedynkę i w lords of the fallen)

Na dodatek paradoksalnie ostatni Boss nawet nie jest najtrudniejszym etapem gry jak to często bywa
  • Odpowiedz
@mrszsz: no jak masz okazję przetestować nie płacąc to na pewno warto, bo o grze było głośno nie bez powodu. Ja się nie skusiłem, bo głupio mi widać 4-6 dyszek na zabawę, w której utknę po godzinie xD
  • Odpowiedz
@DanteMorius: Jak na moje to po przejsciu prawie wszystkich soulsów mogę powiedzieć, że te gry nie wymagają skilla bo mimo wszystko są proste tylko wymagają odpowiedniej psychiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak wrażenia w zestawieniu z soulsami?


@ActiZ: Hollow Knight to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tytuł w swoim gatunku ¯\_(ツ)_/¯ jeśli nie grałeś to zdecydowanie warto sprawdzić, a mechanik podobnych do tych z Dark Souls jest trochę, ale ostatecznie to są różne gry.... akurat w przypadku 2D metroidvanii bezpośrednio z soulsów więcej czerpie Salt and Sanctuary
  • Odpowiedz
@ActiZ: zgodzę się, jak tylko miałem nastawienie, że cierpliwie i powolutku będę przechodził dalej to skończyłem z sukcesem i satysfakcją jedynkę i dwójkę. Ale to samo nastawienie np. w Binding of Isaac i Celeste już nie pomogło ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ActiZ:
Moim zdaniem HK jest porównywalny jeśli chodzi o poziom trudności. Opcjonalne walki i bossy z DLC są absurdalnie trudne, core game do przejścia choć będzie wymagała samozaparcia i pad będzie wylatywać ze spoconych rąk. Zdecydowanie warto zagrać bo gra jest fenomenalna!
  • Odpowiedz
Soulsomaniacy, graliscie w #hollowknight ? Jak wrażenia w zestawieniu z soulsami?


@ActiZ: Dla mnie to druga gra po soulsach. Fabula jest jak w soulsach czyli ogladasz na yt ichniejszego odpowiednika vaatividya ktory Ci tlumaczy ochuj chodzi w grze. Natomiast zakonczenia, dlc, alternatywne zakonczenia itp wymagaja podpatrzenia na jakis wiki itp. Super ze dlc sa za darmo, fani praktycznie zrobili spolszczenie ktore moim zdaniem dziala swietnie.
https://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=3135&start=150#p34878
Nie ma oczywiscie takiego rozwoju postaci czy ekwipunku i calej rpgowej mechaniki soulsow, za to sa jakby runy ktore daja nowe umiejetnosci, maja synergie miedzy soba itp i ich laczenie pod koniec gry to tez ciekawa zabawa, troche chyba z tego zgapili w ori will of the
  • Odpowiedz
@ActiZ: Hollow knight to kozak gra. Podstawa trudna, zwłaszcza początkowe etapy gry kiedy nie masz nawet mapy. Ogólnie powiedziałbym że trudniejsza od soulsow.

Platyna w HK to jedna z trudniejszych ever. Nie nastawiaj się nawet :-)
  • Odpowiedz