Wpis z mikrobloga

@kacius: ok, nie wiem. Tam niby było coś wyżej, że ten sterownik nie wspiera karty w twojej wersji ale pisałeś, że wcześniej działało. Jedyne co realnie przychodzi do głowy to udostępnienie internetu po kablu usb do laptopa albo po bluetooth (powinieneś mieć taką opcję w telefonie z androidem), podpięcie się do neta i zaktualizowanie systemu. Może się wtedy coś fixnie.

@villager: Chyba, że ty masz lepszy pomysł? Opu się sterownik rtw88 wypierdziela na czymś takim:

[ 561.214230 ] rtw_8821ce 0000:02:00.0: Firmware version 24.8.0, H2C version 12
[ 561.243193 ] rtw_8821ce 0000:02:00.0:
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kryspin013 oki, jutro spróbuję tak jak mówisz. W sumie o tym nie wspomniałem ale teraz widzę, że cały czas jest włączony bluetooth. Jak go wyłączę to wyskakuje "tryb samolotowy".
  • Odpowiedz
@Kryspin013: @kacius: z tego co czytam to ten sterownik ma całą mase bugow z czego nie wszystkie sa rozwiazane nawet w najnowszym kernelu. mozecie sprobowac zmiane na alternatywny sterownik rtl8821ce który trzeba zainstalować

sudo apt install rtl8821ce-dkms
na ubuntu 21.04 w/w komenda powinna dzialac
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@villager czyli próbować to wpisać? I skąd on sobie weźmie ten sterownik jak neta nie mam? może głupie pytanie, ale widzisz, że zielony jestem :p
  • Odpowiedz
sprobowac zmiane na alternatywny sterownik rtl8821ce który trzeba zainstalować


sudo apt install rtl8821ce-dkms


@villager: Nom, tylko jak ci napisałem wyżej, to to nie jest ubuntu a system korzystający z ostree. Apt tutaj jest... ale nie działa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ruum to laptop mamy. Chciała coś taniego i prostego. Ma ponad 2 lata i do teraz na oglądanie seriali czy coś wystarczyło. Następny będzie na pewno lepszy. :)
  • Odpowiedz
to laptop mamy. Chciała coś taniego i prostego. Ma ponad 2 lata i do teraz na oglądanie seriali czy coś wystarczyło. Następny będzie na pewno lepszy. :)


@kacius: no tak, ale kupiłeś go nowego z tym endlessos? Czy to używka na której już był ten system?

Jak go wyłączę to wyskakuje "tryb samolotowy".


@kacius: To automatyzacja gui. Po prostu gui widzi, ze nic bezprzewodowego po za BT nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kryspin013 kupiłem nowy, miał już ten system. Naprawdę wystarczał do przeglądania neta czy netflixa. nie pamiętam ile kosztował, może 800zl. Teraz już wiem, że lepiej było za tą kasę kupić jakąś używke.
  • Odpowiedz
kupiłem nowy, miał już ten system. Naprawdę wystarczał do przeglądania neta czy netflixa. nie pamiętam ile kosztował, może 800zl. Teraz już wiem, że lepiej było za tą kasę kupić jakąś używke.


@kacius: pytam bo się zdziwiłem, że ktoś sprzedaje nowe laptopy z jakimiś dziwnymi distro. No i skoro ktoś to produkuje i sprzedaje to jakaś kontrola powinna być czy się nie wypierdzieli. U ciebie trochę to wygląda jakby zdechło po
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kryspin013 tak, chyba właśnie po aktualizacji się tak stało, bo zauważyłem dużo więcej aplikacji na pulpicie. Spróbuję jutro przez ten bluetooth jakoś się połączyć, może akurat pobierze nowsza aktualizacje. W każdym razie dziękuję ci za poświęcony czas i pomoc!
  • Odpowiedz