Wpis z mikrobloga

@MiloO94: #auto #kia #leasing #samochody
Przejechałem się dziś do salonu w sprawie zobaczenia oferty na tego Proceeda i porozmawiania co dalej. Zaoferowali Kię Proceed 1.5 GDI 160 KM w full opcji za 125 tysięcy. Czyli o 15 tysięcy drożej niż cena mojego zamówienia na Kię Ceed SW. Pan Sprzedawca starał się mnie przekonać, że to już jest bardzo korzystna oferta. (Ta jasne). Dowiedziałem się również, że teraz na zamówienie samochodu nowego to kolejne pół roku czekania minimum bo i Kia zaczęła mieć problem z częściami. Na zapytanie czy dostanę rekompensatę jeśli zamówię ponownie nowy samochód, odpowiedzieli mi, że muszą wysłać zapytanie do centrali. Podsumowując zaczynają kręcić i to bardzo. Mój "hatchback" stoi na placu w specyfikacji takiej jak faktycznie miało być Kombi.

Mam 3 wersje do rozważenia:
- Kupno Proceeda za 125k. - Żona patrzyła czy wózek wejdzie i dałoby się to ogarnąć.
- Kupno Ceeda za cenę taką samą jak moje zamówienie lub niższą
- Zwrot zadatku za niewywiązanie się umowy z ich strony. Chyba tutaj mi się należy zwrot dwukrotności kwoty.

Link do poprzednich postów z tej historii:
https://www.wykop.pl/wpis/62577631/auto-kia-leasing-badz-mna-zamow-samochod-z-salonu-/
https://www.wykop.pl/wpis/62614147/auto-kia-leasing-afera-a-wiec-dodzwonilem-sie-dzis/
MiloO94 - @MiloO94: #auto #kia #leasing #samochody 
Przejechałem się dziś do salonu ...

źródło: comment_1640616634JEMVQrVEykjc02BCa02rlh.jpg

Pobierz
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@c43amg: W ogóle co Ty porównujesz? Hondę do Kia? Nie ma porównania, bo Honda jest o klasę niżej. Niestety, bo kiedyś był to synonim dobrego samochodu.
  • Odpowiedz
Za 20k kupujesz segment E, wkladasz przez 5 lat nastepne 20k - tak jest i tyle, robisz tiptop zeby jak najkrocej stalo w warsztacie wtedy


@programista15cm: tak, i masz gwarancje że przez 5 lat się nie będzie #!$%@?ł xD

każdego znajomego co mam, i wychodził z takiego założenia to podziękował po 2-3 latach walki z autem które wiecznie stało u mechanika, i co chwile kilka tys na naprawę
  • Odpowiedz
@MiloO94: ja Ci powiem zaś trochę inaczej niż cała reszta - wiadomo, ukarać, kręcić inbę, psuć im reputację - super, należałoby się. Ale to Twoje życie i Twój czas, który możesz spędzić na milion przyjemniejszych sposobów, a bujanie się z UOKiK czy po sądach to ostatnie na co chciałoby mi się tracić czas.

Weź opcję która będzie Cię kosztowala możliwie najmniej czasu i nerwów. Ja bym chyba próbował brać podwójny
  • Odpowiedz
@programista15cm: nie wien gdzie nie działa caraudio z telefonem, ale ok..

Niekupowanie AC nawet do auta za 20k dla mnie jest śmieszne, więc ten argument, ze trzeba AC jest z czapy.

45k kosztów przez 5 lat to jest... 9k rocznie, za to, że: jeździsz nowym, nierozklekotanym autem, które Ci się podoba i dobrze jeździ. Do tego ma ledowe światła, które nie męczą oczu w nocy i pozwalają komfortowo podróżować. Ponadto
  • Odpowiedz
@MiloO94: robisz tak:
1. bierzesz ogarniętego adwokata, by pisał pisma
2. składasz pisemny wniosek o dostarczenie tego samochodu jaki zamawiałeś i auto zastępcze na czas realizacji zamówienia (oczywiście odmawiają)
3. zamiawiasz w innym salonie i na czas oczekiwania bierzesz auto jakie chciałeś z wypożyczalni
4. kosztami auta z wypożyczalni obciążasz pierwszy salon gdzie nie wywiązali się z zamówienia

Dobry adwokat się ucieszy z takiego zlecenia, bo wkpeie jeszcze odszkodowanie z
  • Odpowiedz
@MiloO94: jeżeli możesz wyłożyć to dodatkowe 15k to bym brał proceeda jak dziki, sam mam xceeda 2021 204 km i ten silnik jest do niego autentycznie za duży, wciskam gaz i mnie #!$%@? jak z procy ale co z tego jak nigdzie nim tak nie pojezdzisz bo i po co
  • Odpowiedz
Niekupowanie AC nawet do auta za 20k dla mnie jest śmieszne,


@Krmtzzz: dlaczego? jak Ci ukradna to bez roznicy, ale kto kradnie auta po 20k?

jeździsz nowym, nierozklekotanym autem, które Ci się podoba i dobrze
  • Odpowiedz
Jutro dzwonię do UOKIK jeszcze


@MiloO94: UOKiK nie zajmuje się sprawami petentów z ulicy, zadzwoń albo idź spotkać się z powiatowym rzecznikiem konsumenta
  • Odpowiedz
@programista15cm: bo przypakujesz w głupią sarnę i jesteś w dooopie. To raz.Jak w nią przypakujesz, to auto naprawia się bezgotówkowo, a Ty jeździsz bez stresu zastępczym. Niektórzy ludzie nie cenią swojego czasu i naprawiają auto w garażu przez 3 miesiące szukając jak najtańszych części na olx, ale co kto lubi. Dwa - kiedyś może Ci się zdarzyć sytuacja, że przypakuje w Ciebie ktoś mający OC w firmie krzak. I jak
  • Odpowiedz