Wpis z mikrobloga

@MiloO94: #auto #kia #leasing #samochody
Przejechałem się dziś do salonu w sprawie zobaczenia oferty na tego Proceeda i porozmawiania co dalej. Zaoferowali Kię Proceed 1.5 GDI 160 KM w full opcji za 125 tysięcy. Czyli o 15 tysięcy drożej niż cena mojego zamówienia na Kię Ceed SW. Pan Sprzedawca starał się mnie przekonać, że to już jest bardzo korzystna oferta. (Ta jasne). Dowiedziałem się również, że teraz na zamówienie samochodu nowego to kolejne pół roku czekania minimum bo i Kia zaczęła mieć problem z częściami. Na zapytanie czy dostanę rekompensatę jeśli zamówię ponownie nowy samochód, odpowiedzieli mi, że muszą wysłać zapytanie do centrali. Podsumowując zaczynają kręcić i to bardzo. Mój "hatchback" stoi na placu w specyfikacji takiej jak faktycznie miało być Kombi.

Mam 3 wersje do rozważenia:
- Kupno Proceeda za 125k. - Żona patrzyła czy wózek wejdzie i dałoby się to ogarnąć.
- Kupno Ceeda za cenę taką samą jak moje zamówienie lub niższą
- Zwrot zadatku za niewywiązanie się umowy z ich strony. Chyba tutaj mi się należy zwrot dwukrotności kwoty.

Link do poprzednich postów z tej historii:
https://www.wykop.pl/wpis/62577631/auto-kia-leasing-badz-mna-zamow-samochod-z-salonu-/
https://www.wykop.pl/wpis/62614147/auto-kia-leasing-afera-a-wiec-dodzwonilem-sie-dzis/
MiloO94 - @MiloO94: #auto #kia #leasing #samochody 
Przejechałem się dziś do salonu ...

źródło: comment_1640616634JEMVQrVEykjc02BCa02rlh.jpg

Pobierz
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli to był zadatek, to walczyłbym o zwrot x2. Tak - walczył, bo salon pewnie sam z siebie nie da i czeka Cię walka w sądzie/rzecznika konsumenta. Łaski im nie zrobisz, oni ten samochód i tak niemalże od razu sprzedadzą pewnie w cenie wyższej niż go chciałeś kupić. Nie masz żadnego asa w rękawie niestety.
  • Odpowiedz
@MiloO94: czas się przyzwyczaić, teraz auta są mniej dostępne, ludzie jak małpy pozwalają na wszystko(ostatnio dodałem post, że mnie zwyzywali i wyrzucili z grupy bo napisałem, że nowe auto ma źle pomalowaną klapę, mówili ze kto teraz wybrzydza, nie ma nic XD) i salony będą ruchaly klientów bo i tak nie ma aut :)
  • Odpowiedz
@MiloO94 tak szczerze zupelnie i na chłodno na Twoim miejscu bral bym proceed ale targował bym się z tych 15 na np 10. Sytuacja rynkowa jest tragiczna. Sam jestem posiadaczem Sportage i nie mam zastrzeżeń co do serwisów itp. Chciałem zmienić na ceeda gt, ale czas oczekiwania 7 miesięcy. od ręki chyba tylko proceed i Rio :(
  • Odpowiedz
@MiloO94: Niech zwracaja zadatek i #!$%@?. Chcesz Ceed SW to ma być Ceed SW.. idź do innego salonu KIA i przedstaw im tą sprawe i spytaj się co oni na to? Mysle, że na bank beda chcieli zgarnać klienta i pomoga sprawe rozwiazac tak zeby bylo dobrze.
  • Odpowiedz
Gdyby to był ProCeed z 1.6 tgdi 204km brałbym od ręki ale ma te 1.5 wiec średnio sie kalkuluje.Bierz zadatek i uciekaj
  • Odpowiedz
Zwrot zadatku za niewywiązanie się umowy z ich strony. Chyba tutaj mi się należy zwrot dwukrotności kwoty.


@MiloO94: ja bym ich napierdzielal pismami z kancelarii z żądaniem zwrotu zadatku X2.
  • Odpowiedz
@MiloO94 polecam sprawdzić czy wpłacałeś zadatek czy zaliczkę. Jeśli zadatek to czy w umowie jest mowa o zwrocie zadatku.
Zadatek i zaliczka to duża różnica
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Distrust: kia to generalnie kupa. Samochód rdzewiejący po roku to dramat a postawa dealera i importera w reakcji na ewidentny problem jakościowy- poniżej krytyki.
  • Odpowiedz
Dzięki za tak wielki odzew i rady. Na pewno sprawy nie zostawię. Jak oddadzą tylko zaliczkę trudno. Ale nie chciałbym żeby taki praktyki był powszechne dla mnie czy dla przyszłych klientów. Będę walczyć dalej. Będę Was informować Mirasy !!!
  • Odpowiedz