Wpis z mikrobloga

@MiloO94: #auto #kia #leasing #samochody
Przejechałem się dziś do salonu w sprawie zobaczenia oferty na tego Proceeda i porozmawiania co dalej. Zaoferowali Kię Proceed 1.5 GDI 160 KM w full opcji za 125 tysięcy. Czyli o 15 tysięcy drożej niż cena mojego zamówienia na Kię Ceed SW. Pan Sprzedawca starał się mnie przekonać, że to już jest bardzo korzystna oferta. (Ta jasne). Dowiedziałem się również, że teraz na zamówienie samochodu nowego to kolejne pół roku czekania minimum bo i Kia zaczęła mieć problem z częściami. Na zapytanie czy dostanę rekompensatę jeśli zamówię ponownie nowy samochód, odpowiedzieli mi, że muszą wysłać zapytanie do centrali. Podsumowując zaczynają kręcić i to bardzo. Mój "hatchback" stoi na placu w specyfikacji takiej jak faktycznie miało być Kombi.

Mam 3 wersje do rozważenia:
- Kupno Proceeda za 125k. - Żona patrzyła czy wózek wejdzie i dałoby się to ogarnąć.
- Kupno Ceeda za cenę taką samą jak moje zamówienie lub niższą
- Zwrot zadatku za niewywiązanie się umowy z ich strony. Chyba tutaj mi się należy zwrot dwukrotności kwoty.

Link do poprzednich postów z tej historii:
https://www.wykop.pl/wpis/62577631/auto-kia-leasing-badz-mna-zamow-samochod-z-salonu-/
https://www.wykop.pl/wpis/62614147/auto-kia-leasing-afera-a-wiec-dodzwonilem-sie-dzis/
MiloO94 - @MiloO94: #auto #kia #leasing #samochody 
Przejechałem się dziś do salonu ...

źródło: comment_1640616634JEMVQrVEykjc02BCa02rlh.jpg

Pobierz
  • 202
  • Odpowiedz
@MiloO94: W całej tej historii szokuje mnie że ludzie chcą kupować takie auta wgl, sory ale może ja jestem z innej bajki, ale kia to tandeta jakich mało, siedzę w branży od 12 lat, chcesz auto to idz do toyoty, hondy, bmw, mercedes a nie takie…
  • Odpowiedz
@mainecoompf: W umowie faktycznie jest to słowo zaliczka. Ale też jest mowa o jej zwrocie. Więc jeśli nie uda się ugrać dwukrotności to chociaż zwrot tej zaliczki w wysokości 3000zł.
  • Odpowiedz
  • 23
@MiloO94 za 133k miałem ofertę na proceeda w najmocniejszej wersji z wszystkimi możliwymi dodatkami i pewnie dało by się jeszcze trochę ponegocjować więc 125k za słabsza wersję i to jeszcze po takim fuckupie to żart
  • Odpowiedz
Pan Sprzedawca starał się mnie przekonać, że to już jest bardzo korzystna oferta.


@MiloO94: podziwiam, ze ktos ma nerwy takie rzeczy znosic.
Przychodzisz do salonu ze swoimi pieniedzmi zeby je wydac i musisz sluchac takich jawnych obleg czy wrecz namawiania do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jaka jest glowna idea tej calej zabawy z salonem vs zakup auta 3-6msc od zyda / czlowieka?
  • Odpowiedz
@MiloO94: rób znalezisko i niech leci na główną z płomieniem. Za taki fuck up to powinni stawać na uszach zeby jak najszybciej dostarczyć ci takie samo auto, albo inne dobrze zrabatowane. Niech giną, janusze pieprzeni. Brak słów. Chcą dawac inne auto, to niech biorą to na siebie i zbiją cenę do tej, która miała być za Twoje auto.
  • Odpowiedz
@MiloO94: Z zaliczka 3k to jesteś dla nich niestety zupełnie nieważny, ot oddadzą Ci zaliczkę a Ty jesteś bez auta. Oni nic na tym nie stracą bo na Twojego hatchbacka już maja pewnie 3 chętnych. Dlatego tez nie dali Ci żadnej super oferty bo nic ich nie kosztujesz. Popełnili błąd bo nie sadze by zrobili to celowo, na Twoje nieszczęście błąd dla nich nie ma absolutnie żadnych konsekwencji. Taka sytuacja rynkowa
  • Odpowiedz
Ja to bym ponegocjował trochę i brał proceeda, ale tylko dlatego że mi ten samochód się od początku baaardzo podoba. Teraz przynajmniej masz wymówkę przed żoną na wzięcie bardziej "cool" fury za w sumie niewiele więcej ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@MiloO94 chłopie nie kupuj nowego auta xD


@Marvel7: i co, ma kupować jakieś niewiadomoco w niewiadomojakim stanie, spędzając kilka miesięcy na użeraniu się z oszustami? xD
  • Odpowiedz
@MiloO94: Czyli tak jak pisałem w poprzednim poście - będą chcieli cisnąć sprawę i "obciążać" importera.
Odblokuj PW to doradzę Ci ciekawe rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@programista15cm: kolega czeka 6 miesięcy na auto i po 6 miesiącach mowią mu - nie mamy Pana samochodu, co nam Pan zrobi? Sory, ale w takiej sytuacji podmiot odpowiedzialny za ten strzał (tutaj niewiadomo czy zawinił dealer podczas składania zamówienia w systemie, importer czy fabryka, ale nieważne, klienta to nie obchodzi) powinien zastosować rekompensatę, skoro nie sa w stanie od ręki dostarczyć auta zgodnego z zamówieniem. Chcą dac coś innego, to
  • Odpowiedz