Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na jakie stanowisko latwiej sie dostac? Tester czy programista? A moze cos zwiazanego z UX? Z czego lepiej robic kursy? Od nowego roku zaczynam przygode z IT i chcialabym sie dowiedziec co lepsze dla osoby zielonej w temacie. Zalezy mi na tym, zeby znalezc szybko prace. Jestem po europeistyce, aktualnie przebywam na macierzynskim i po nim chcialabym juz zaczac prace w nowej branzy. #programowanie #pracait #testowanieoprogramowania #ux

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c9abdd0ed247000a92022e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 42
@podomka: Znam historie gdzie do firmy dostawali sie ludzie po bootcampach, a studenciaki i absolwenci odpadali. I nie, nie jest to januszsoft, tylko duza firma produktowa na polnocy polski.


@marcel009_: Coś nie chce się wierzyć xd ludzie po studiach technicznych nie mogą być gorsi. Pewnie tamci godzili się na słabe warunki. @twoj_starrry: teraz raczej liczą się skille i wykształcenie, ponieważ kierunki techniczne są oblegane. Pytanie za ile pracujesz i
@podomka: wszyscy mieli takie same warunki na stazu, cos 6k brutto. Mysle, ze przeceniasz studenciakow, sam dopiero co skonczylem studia i wiem jaki poziom reprezentowali moi znajomi. Jak ktos robi tylko tyle co mu dadza na zajeciach to ciezko mu bedzie i jestem w stanie zrozumiec, ze ktos po kursie moze byc lepszy skoro np. przez rok albo wiecej szlifowal jave, a studenciak robil wszystkiego po troche i niczego dobrze nie
@podomka: wszyscy mieli takie same warunki na stazu, cos 6k brutto. Mysle, ze przeceniasz studenciakow, sam dopiero co skonczylem studia i wiem jaki poziom reprezentowali moi znajomi. Jak ktos robi tylko tyle co mu dadza na zajeciach to ciezko mu bedzie i jestem w stanie zrozumiec, ze ktos po kursie moze byc lepszy skoro np. przez rok albo wiecej szlifowal jave, a studenciak robil wszystkiego po troche i niczego dobrze nie
@podomka: Ja Ci nic nie wmawiam. Po prostu wiem jak wyglada rekrutacja w tamtej firmie. Ludzie bez wlasnych projektow, z pustym CV sa odrzucani i nie ma znaczenia czy jestes po polibudzie czy kodilli. Jak masz co pokazac, zrobiles test, to idziesz dalej i pokazujesz swoja wiedze. Jezeli ktos zostal zatrudniony to znaczy, ze sie nadaje. Ja nie mowie, ze to jest standard, bo jednak czesto ludzie po tych kursach sa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: na testera to w sumie biorą kogo popadnie byle cokolwiek ogarniał i był dobrym ziomkiem w zespole

@jmuhha: no chyba jednak nie xD

@OrzechowyDzem: ja prowadzę techniczne rozmowy rekrutacyjne na testera. Nawet sam sobie ludzi wybieram i już mnie #!$%@? to ISTQB. W moim zespole nikt tego nie ma. Większość rzeczy tam jest do niczego nie potrzebna...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xPekka: u nas to tylko na automatycznych przyjmujemy. Ale jeśli by wziąć pytania, które można by zadać na manuala to było by tak
-Czym są smoke testy?
-Skąd wiesz czy dane działanie oprogramowania jest poprawne lub niepoprawne?
-Co zrobisz gdy oprogramowanie zadziała niepoprawnie?
-Jak będzie wyglądało zgłoszenie błędu (co umieścisz w zgłoszeniu)
-Co zrobisz jak programista odpisze, że u niego dziala
-Zadanie praktyczne na przetestowanie jakiejś apki systemowej(najczęściej kalkulatora)