Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na jakie stanowisko latwiej sie dostac? Tester czy programista? A moze cos zwiazanego z UX? Z czego lepiej robic kursy? Od nowego roku zaczynam przygode z IT i chcialabym sie dowiedziec co lepsze dla osoby zielonej w temacie. Zalezy mi na tym, zeby znalezc szybko prace. Jestem po europeistyce, aktualnie przebywam na macierzynskim i po nim chcialabym juz zaczac prace w nowej branzy. #programowanie #pracait #testowanieoprogramowania #ux

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c9abdd0ed247000a92022e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 42
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem w tym co jest najbliższe twoim zainteresowaniom. #!$%@? ciężko jest się nauczyć czegoś na takim poziomie żeby cię zatrudnili na juniora jeśli temat w ogóle ci nie leży i robisz to tylko dla hajsu - masz mnóstwo osób na to stanowisko w tym pasjonatów którzy trzaskają sobie projekty hobbystycznie.

Jesli chcesz się przebranżowić i masz do tego motywacje to wybierz coś co ci sprawi choć trochę radości. Btw.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: nie musisz spełniać wszystkich wymagań z ogłoszenia żeby cię zaprosili na rozmowę o prace.
W mojej pierwszej pracy jako grafik tez teoretycznie chcieli komercyjnego doświadczenia, ale jednak zatrudnili mnie, a mialem w portfolio tylko projekty koncepcyjne. Da się, tylko trzeba się przygotować na dużo frustracji i ze to może długo potrwać.
  • Odpowiedz
@twoj_starrry: Już mi tu niejeden Miras coś podobne pisał, po czym się okazało, że opisuje swoje doświadczenia sprzed 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecna sytuacja na rynku dla juniorów jest beznadziejna. Wysyłam miliony raportów o błędach z aplikacji, z których korzystam na co dzień, bo jakieś barany ich nie przetestowały a przegrywam w rekrutacjach z Oskarkami po bootcampach, bo znają Jire albo zrobili ISTQB
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czarno to widze xd u mnie i u mojego faceta w pracy, każdy dev, tester i ux ma wykształcenie kierunkowe lub pokrewne. Ja nie pracuje w jakimś korpo it, a i tak zatrudniają ludzi tylko z kierunkowym. Większość dobrych korpo odrzuci cv bez wykształcenia kierunkowego. Mój facet prowadzi rekrutacje w dużej i znanej firmie it i cv bez wykształcenia kierunkowego są odrzucane jeszcze przez hr. Mysle, ze najłatwiej byłoby się
  • Odpowiedz
@podomka: to nieprawda. Znam wielu programistów i UXow bez wykształcenia/bez wykształcenia kierunkowego. Wiadomo, ze są miejsca ze bez papierka z miejsca cię odrzucą, ale jest tez sporo miejsc, gdzie liczą się twoje umiejętności, a nie papierek.
  • Odpowiedz
@podomka: to nieprawda. Znam wielu programistów i UXow bez wykształcenia/bez wykształcenia kierunkowego. Wiadomo, ze są miejsca ze bez papierka z miejsca cię odrzucą, ale jest tez sporo miejsc, gdzie liczą się twoje umiejętności, a nie papierek.


@twoj_starrry: To może zaczęli prace wiele lat temu. Widze jak to wyglada w średniej wielkości firmie it (mojej) i u faceta (duże korpo it) i takiej ludzi po prostu nie ma. U mnie każdy
  • Odpowiedz
@podomka: ja jestem takim przypadkiem :D (sytuacja jest z ostatnich dwóch lat). Nie mam żadnych studiów, projektuje Interfejsy, w każdej firmie w której pracowałem są programiści samoucy i programiści po studiach, z projektantami sytuacja wyglada podobnie.
Nie rozumiem tego niedowierzania - IT od dawna jest branża gdzie liczą się skille.
  • Odpowiedz
@KondProsty: ja nigdzie nie pisze że nic nie muszą umieć, oczywiste że muszą, to nie te czasy. Ale powiedz mi kogo wezmą HRki? Obce osoby z podobnym skillem czy kogoś z wewnętrznego polecenia od np senior deva na którym im zależy?
  • Odpowiedz