Wpis z mikrobloga

Kościół jest instytucją prywatną


@#!$%@?: "budynek kościoła jest własnością prywatną", którego słowa nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
co nie powinno mieć miejsca.


@#!$%@?: dlaczego nie?

Co do parkowania na parkingu kościelnym to szczerze nie wiem. Z jednej strony jest wiele parkingów przy urzędach, szpitalach, szkołach itd. gdzie od tak stanąć nie możesz, a i tak się do nich dokładasz. Z drugiej strony parkingi przy kościołach są pełne tylko jeden dzień w tygodniu, a przez resztę są puste.
  • Odpowiedz
to dlaczego jest opłacany z moich podatków skoro nie jestem katolikiem?

@#!$%@?: podobnie jak organizacje wspierające mniejszości seksualne choć większość jest hetero. Chill.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: firmy dostają między innymi granty naukowe od NCBR, przykład ostatnio głośny to firma brata Szumowskiego.

Inny przykład to firmy zajmujące się robieniem filmów - dostają dotacje z PISFu.

Do tego wszystkiego dochodzą granty unijne.
  • Odpowiedz
i uważasz, że to jest w porządku?


@#!$%@?: tak. Płacę bardzo wysokie podatki a nie korzystam choćby z darmowej opieki medycznej. Nie mam nic do tego. Jestem obywatelem i mam obywatelskie obowiązki. A rzeczpospolita to jak dla mnie ustrój, gdzie prawa mniejszości są chronione przed dyktatem większości... mimo demokracji.
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@?

faktycznie Kościół jest instytucją prywatną skoro jest także dotowany z podatków ateistów?

Ale ty jesteś dziecinny.
  • Odpowiedz