Wpis z mikrobloga

Kupujesz auto ktorym jezdzisz 6 razy w tygodniu, glownie male trasy na silownie/do sklepu/galerii/na obiad. Wybor pada na autko #kia #rio 120km, bo czesto auto tez lezy pod blokiem przez 2-4tygodnie bez jazdy (czesto mnie nie ma w domu)
Chcesz po prostu auto do jazdy, bezawaryjne i z gwarancja, doplacasz 8k do automatu (+8 cali monitor z apple/android auto), czy to olewasz bo i tak sporadycznie jezdzisz?


#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #samochody #kupnosamochodu #niebieskiepaski #rozowepaski #pomocy #automat #mechanikasamochodowa

Sporadycznie jezdzisz autem, doplacasz 8k do automatu?

  • Tak 73.6% (1649)
  • Nie 26.4% (590)

Oddanych głosów: 2239

  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trunktwilight: Przy cenie nowego auta co to jest te dodatkowe 8k za automat i wyświetlacz do smartfona?
W miejskich korkach automat się mega przydaje.
Jedynie bym się zastanawiał jakbym miał kupować używane auto gdyż jest szansa, że ktoś nie dbał i automat jest znacznie droższy w naprawie. W nowym nie masz tego problemu przez przynajmniej 5 lat.
@Trunktwilight jak cię stać to dokładają. Za 8k to ja bym całe auto kupił, także ciężko tu coś poradzić. Wiadomo, że automat jest wygodniejszy, ale osoby, które gadają "tylko automat i nic więcej" to też trochę ograniczone są.
@staryalkus No właśnie też tak myślałem, a potem jak się zakopałem, wrzuciłem drive i sam go wypchalem xD

@Trunktwilight bierz automat, zawsze byłem też sceptycznie nastawiony, ale teraz jak mam jeździć manualem to mnie trafia, że trzeba wajchowac. Szczególnie przydatny w mieście. Nawet mój stary zagorzały dizlo-manualista #!$%@? na manuala jak czasami zostawiałem mu swojego i się przyzwyczaił.
@Trunktwilight
Kto raz się automatem przejedzie ten nigdy do manualna nie będzie chciał wrócić. Tylko sprawdź czy jest funkcja autohold bo inaczej trzymanie hamulca na światłach by mnie irytowało. Weź sobie jazdę próbną w obu wersjach skrzyni biegów i sam się przekonasz która dla ciebie wygodniejsza.
@Trunktwilight tylko takie autka raczej na pewno nie mają klasycznego. Pewnie też nie 2 sprzęgłowe. Jak będzie jakiś bezstopniowy wynalazek to nie wiem czy to dobry pomysł.
@Trunktwilight: Lepiej brać manual, żeby mieć kontrolę nad swoim autem ( ͡° ͜ʖ ͡°). 8k bym wolał zaoszczędzić lub wydać na coś innego. Poza tym, mieszkasz w bloku, rzadko będziesz jeździł autem i chcesz na nie wywalić 50k? Wg mnie to trochę przesada. Jak nie chcesz totalnego gruza, to za połowę tej kwoty możesz kupić całkiem fajną furę. Jeśli zastanawiasz się, czy dorzucić 8k do automatu czy