Wpis z mikrobloga

Kupujesz auto ktorym jezdzisz 6 razy w tygodniu, glownie male trasy na silownie/do sklepu/galerii/na obiad. Wybor pada na autko #kia #rio 120km, bo czesto auto tez lezy pod blokiem przez 2-4tygodnie bez jazdy (czesto mnie nie ma w domu)
Chcesz po prostu auto do jazdy, bezawaryjne i z gwarancja, doplacasz 8k do automatu (+8 cali monitor z apple/android auto), czy to olewasz bo i tak sporadycznie jezdzisz?


#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #samochody #kupnosamochodu #niebieskiepaski #rozowepaski #pomocy #automat #mechanikasamochodowa

Sporadycznie jezdzisz autem, doplacasz 8k do automatu?

  • Tak 73.6% (1647)
  • Nie 26.4% (590)

Oddanych głosów: 2237

  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Carwyn: no tak, ale widzę, że nie załapałeś kwestii utrzymania samochodu. OP i tak sporadycznie jeździ, więc dla mnie mija się z celem inwestowanie w coś, co potencjalnie może przysporzyć większych wydatków w razie awarii.
@jason_bourne: a jakie są koszty utrzymania nowego samochodu? Wiem że w leasingu wymagają napraw w ASO, ale w przypadku zakupu za gotówkę prawnie nie ma takiego wymogu. Ale możesz napisać orientacyjnie jakie są koszty utrzymania nowego auta?
@Trunktwilight: Nie znam cen samochodów w Polsce (i jestem za leniwy żeby sprawdzić), ale jeżeli za taką cenę możesz kupić 2-3 letnią Rio to zdecydowanie automat - masz jeszcze te 4-5 lat gwarancji, więc spokój ducha jest ze wszystkim byleby serwisy w terminie trzymać.

Sprawdź sobie tylko opinię o ich skrzyniach, bo automat automatowi nierówny.

8k PLN za wygodę to mało. A w końcu zarabiasz po to, żeby mieć z tego
@jason_bourne: a co ta sonda to element eksploatacyjny? Sam zamierzam kupić nowe/2 letnie auto i z tego co licze to najwięcej AC (z racji leasingu) będzie mnie kosztowało. No ale nie mam żadnych znizek.
@Trunktwilight: Ja za to mam 12 letniego japońskiego gruza, którego kupiłem 5 lat temu, i do tej pory robiłem w nim tylko czyszczenie przepustnicy za 15 euro. To nawet nie awaria była. Minus nowego auta to też wyższe koszty eksploatacji tak jak @jason_bourne stwierdził. Serwisy w aso jak chcesz mieć gwarancję (A Kia daje 7 lat) itd.

Ja bym poszukał jakiegoś stosunkowo świeżego, sprawdzonego mieszczucha i tyle
@Trunktwilight: Do głównego auta, do jazdy po mieście tylko i zawsze automat. Eot. Do nowego auta wynegocjuj pakiet przeglądów w cenie i masz koszt z głowy. Kupowałem auto i spokojnie udało się ugrać upust oraz pakiet przeglądów przez okres gwarancyjny z kompletem opon zimowych w cenie.
@Winsomeboy: jak jest 10km od miejsca zamieszkania to co w tym dziwnego? Można powiedzieć to samo o jeździe do pracy. Często po siłowni robię zakupy. Jak sobie wyobrażasz powrót z torbą i zakupami np jadąc rowerem.