Wpis z mikrobloga

Kontynuuję temat składania kompa http://www.wykop.pl/wpis/6261894/gdzie-skladac-kompa-od-zera-komputery-nieserwispc-/

Już nic nie ogarniam.

Komputer do gier, bf4 do 3000zł sztywna granica.

procek i5 - nie wiem jaki dokładnie [Bez podkręcania]

płyta główna - też nie wiem

grafika - wielka niewiadoma

8gb ramu - to już znalazłem

zasilacz - jakiś znalazłem

dysk hdd - 1TB 7200

dysk ssd - 120GB (drogie ;_; i nadal nie jestem przekonany czy na pewno to brać)

z napędem optycznym - jakiś tani znalazłem

obudowa - nie wiem ;/ jakaś tania by się przydała

chłodzenie cpu - już jakieś znalazłem i wolę kupić bo u mnie jest #!$%@?, a to komp dla kuzyna więc niech ma.

#gpu #cpu #komputery #skladamkomputer #skladaniekompow #morelenet #pomocy
k.....k - Kontynuuję temat składania kompa http://www.wykop.pl/wpis/6261894/gdzie-skl...

źródło: comment_ePgMoqtPrj4ZsM7lpdZmrkEPrxGbq0vi.jpg

Pobierz
  • 37
@kubussek: (#) nie wiem czy pamięci nie brać jakiegoś kingstona lc 9 - potem ja będzie chciał dołożyć do 16gb co by mu w dual chanel działało, te co tam dałeś mogą być strasznie drogie albo wcale niedostępne.
boxowe chłodzenie luzem starczy jak nie masz zamiaru kręcić, dołóż do tego zestawu po prostu i5 3350p czy jakiegoś 3470 jak starczy kasy i radeona r9 270x, imho w 4xxx nie ma co pakowac bo różnica jest niewielka a 100 złotych różnicy.... więc i5 3350 p+ r9 270x a jak starczy kasy to 280x ;P
@Jurigag: No nie wiem, ja do swojego Xeona musiałem dokupić tę Ferę. Przy paru grach temperatura podskakiwała do 90 stopni. Zależy też czy będzie chciał podkręcać bo jak tak, to lepiej dokupić jakiś lepszy cooler
@MrHouse22: ale po co podkręcać ten procesor do tak stosunkowo słabej karty graficznej mi wytłumacz :O Obczaj sobie testy, poczytaj jak wygląda wykorzystanie procesora z kartami pokroju gtx 760 czy ro 270x itp w nowych grach, procesor w 50 % zwykle max wykorzystywany a grafika w 100%, rozumiałbym jakby pakował w to jakiegoś titana czy gtx 780 lub r9 290 wtedy można pokusić się o jakieś OC i lepszy procesor typu
@Jurigag: Ależ ja tu nie namawiam nikogo do podkręcania:) Napisałem "jakby chciał" to wtedy lepszy cooler warto. W przyszłości przecież może sobie coś dokupić lepszego to wtedy tak, teraz jasne to nie ma sensu.