Wpis z mikrobloga

Sugerując się wyszukiwarka pod hasłem „router do upc” znalazłem ten ten link
Router przyszedł, ale kompletnie nie wiadomo jak go podłączyć, bo nie ma odpowiednich portów. Mogę liczyć na pomoc? Nie brakuje tutaj czegoś? Router TP-Link Archer AX50. Zdjęcie starego routera z nowym + dekoder TV #komputery #siecikomputerowe #informatyka
Pobierz
źródło: comment_1640419476UOb6OOpXwHet0UTvLOYA06.jpg
  • 56
@oslet: zalezy co kto na komputerze potem robi. P2P to potem same klopoty, do tego podwojne natowanie spowalnia internet. Skoro UPC umozliwia ustawienie bridge, to jest to w zasadzie jedyne sluszne rozwiazanie w tej sytuacji. Gdyby nie pozwalali, to bylaby zupelnie inna rozmowa
Mozliwosci jest kilka, ale najlepsza to i tak bridge zeby odciazyc stare padlo zeby nie robilo nic poza puszczaniem sygnalu dalej, a reszte niech robi nowy sprzet


@Norskee: Mało widocznie masz do czynienia z użyszkodnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak to dobre wyjście dla mnie i dla ciebie bo wiemy co zrobić i poco. Kolega @kseroboy tego nie wie i chodzi mu o to żeby działało bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kseroboy: ustaw stary router co masz koncentryczny podłączony w tryb modemu, potem że starego kabelkiem do nowego do tego wejścia co zaznaczyłeś i powinno działać.
@Norskee nadal twierdze ze nie ma takiej potrzeby, żeby przełączać w tryb bridge (tryb modemu), op jasno wyartykułował potrzebę. Ma działać net po wifi.
Spowalnianie prędkości - nie sądzę. Sygnał i tak po drodze robi wiele hopów, jeden więcej w lokalnym lan nie zrobi różnicy. Zresztą przy bridge ten hop i tak będzie.
Potrzebą jest zrobienie wifi którego nie było i tyle.

@kseroboy a Ty też trochę przesadzasz z tym "nie wiem
@kseroboy: Zrob to raz i porzadnie
1. Napisz do upc ze chcecie przelaczyc to swoje w tryb bridge - dostaniesz dane do logowania PPPOE o ile gdzies ich w umowie juz nie ma
2. podlaczasz nowy router portem WAN do starego routera (port LAN 1)
3. logujesz sie na nowy router i w konfiguracji ustawiasz PPPoE i podajesz login i haslo ktore dostajesz od UPC

Koniec, internet dziala i co najwyzej
Pobierz
źródło: comment_1640421614JjTkA0Kb2LT61iYSwvpyki.jpg
@kseroboy: To zrób jak napisałem jak chcesz szybko to opcja nr 1 :) Bez sprawdzania DHCP. Sprawdź czy działa :)
Następnie zaloguj się na ROŁTER i ustaw sobie osobny SSID dla 5GHz i 2,4 GHz. 5 szybsza ale mniejszy zasięg a urządzenia lubią sobie skakać po częstotliwościach jak pchła po psie a tym sposobem na sztywno sobie ustawisz. A jak wszystkie urządzenia lubią się z 5GHz i łapią akceptowalny zasięg to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kseroboy: jak zależy Ci tylko na WiFi to żółty do żółtego. Tylko mi kiedyś w ten sposób nie działało rozgłaszanie DHCP
@oslet: ten sposób lepszy bo wszystkie urządzenia podpięte pod oba routery mogą wzajemnie się komunikować bez problemów
@kseroboy nie słuchaj @Norskee bo komplikuje motzno. Zwłaszcza z tymi danymi dostępowymi, UPC nie wydaje takich danych, jeśli już się zdecydujemy na przełączenie w tryb bridge (CZEGO WCALE NIE TRZEBA ROBIĆ) to po prostu przełączają ale autoryzacja na nowym urządzeniu nie jest wymagana tymi danymi dostępowymi.
@oslet: no to jest nawet jeszcze mniej roboty wtedy, bo router pierwsze co zrobi to sie polaczy przez autotedekcje. To nie jest zadne komplikowanie XD

Propoujecie czlowiekowi gowniane rozwiazania, ktore wymagaja tyle samo albo nawet wiecej nakladu pracy, a sa gorsze. Po co skoro mozna zrobic to raz i dobrze

Chyba ze ktos sie boi napisac wiadomosc do innego czlowieka pracujacego u operatora i unika tego jak ognia, no ale to
@Norskee no ta rzeczywiście moje trudniejsze xD moje rozwiązanie to podłączyć kabel. Twoje to podłączyć kabel i zadzwonić do UPC xD
Niech podłączy i wystarczy (i tak musi to zrobic), a zdzwonić (albo napisać) też se może, później, jak już mu to co jest zadziała. Ale mówię Ci ze zdzwoni, przełączą a w praktyce nigdy nie zobaczy żadnej różnicy xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kseroboy: Nie wiem po jaką cholerę oni ci polecają podłączyć lan -> wan. Wtedy będziesz miał dwie podsieci a po co ci to? Jeszcze dzwonienie do operatora itp. Normalnie podłączasz żółty do żółtego. Na tp-linku ustawiasz tryb ap, wyłączasz serwer DHCP.
Ustawiasz tp-linkowi stały adres IP z poza puli DHCP aby mieć stały dostęp z zewnątrz po IP.
Dodatkowo musisz wskazać bramę domyślną starego routera czyli jego adres IP, maskę podsieci