Wpis z mikrobloga

Zrobie dzisiaj małe #chwalesie, ze jak sie czlowiek wkur... to potrafi( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupilem Yashica Electro 35 z 1968 roku. Piekny aparat, miał byc sprawny ale okazało sie ze nie dziala. Szkofa mi bylo oddac bo piekny sprzet wiec bujalem sie po serwisach. W kazdym oczywsicie twierdzili, ze sie nie da albo to za skomplikowane itp. ogolnie lipa. Wkurzylem sie postanowilem zrobic sam. Doczytałem na forach, ze problem lezy czesto w gumowej podkladce, ktora rozpada sie po latach bo amortyzuje uderzenie powrotu mechanizmu naciagu migawki i potem jak jest sklepana to nie udaje sie naciagnac mechanizmu. Rozebralem dziada, kolega zalatwil mi kawalek starej gumy i po godzinie grzebania udało mi sie wymienic to dziadostwo( ͡° ͜ʖ ͡°) okazalo się ze podkladke ktos juz wymienial ale byla za cienka o okolo 0,5mm aby dopchac bolec. Kupiłem srubokret, pensetki w rossmanie, butapren i wymienilem sam( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz mam piekny prezent pod choinke od samego siebie. Z mechanika nie mam nic wspolnego eiec tym bardziej jestem dumny ze swojego uporu. W komentach foty ze zmagan( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fotografia #fotografiaanalogowa i #pokazmorde
adam-photolive - Zrobie dzisiaj małe #chwalesie, ze jak sie czlowiek wkur... to potra...

źródło: comment_1640347438Vdoz3uOBzq197Dt8KN5HcG.jpg

Pobierz
  • 39
@Vampurr: polecam np kieva 4 za 200zł mozna wyrwac. Yashica minister D mozna także wyrwac do 300 zł. Polecam tez aplikacje Lightmeter na android do pomiaru światła bo w większości sprzetu swiatlomierze juz nie działają wcale lub nieprawidlowo( ͡° ͜ʖ ͡°)