Wpis z mikrobloga

Pamiętam, że ktoś tutaj kiedyś zachwalał płacenie na revoluta i dopiero na coinbase, bo podobno opłacalne. Chciałem przetestować tego revoluta w praktyce, wpłaciłem hajs z banku na revolut i potem wymieniłem PLN na EUR. Teraz wypłacając na Coinbase poniósłbym koszty transakcyjne około 10% wpłacanej kwoty. Czy ja coś robię nie tak? Czy może po prostu już lepiej wpłacać bezpośrednio Visą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bitcoin
  • 9
@CarlGustavJung: A może mieć jakiś wpływ na to, że moja przypisana do konta rezydencja podatkowa jest w PL, a aktualnie jestem za granicą? Bo Revolut chciał mi naliczyć 25 PLN za przesłanie pieniędzy za granicę z jakiegoś powodu, gdy wklepałem dane do konta Coinbase ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Opłaty za płatności międzynarodowe obowiązują, gdy wysyłasz pieniądze za granicę lub przesyłasz walutę inną niż Twoja waluta lokalna."
@sxldsxxl: Albo nie wiem, może ja wszystko dobrze robię, tylko powinienem był użyć aplikacji mobilnej revoluta, zamiast strony desktopowej do wysyłania pieniędzy? Chyba to potem sprawdzę jeszcze z ciekawości.
@sxldsxxl: a przelewem z banku... Ciekawe, nigdy takiego czegoś nie widziałem wcześniej. Może nowi z automatu są w revolut bank a tam jakieś opłaty za przelewy lub opłaty wprowadzili.
@plaisant: Ciężko mi porównać, bo ja klientem revoluta nigdy nie byłem. Znam natomiast te najpopularniejsze parabanki i różnorodne usługi pokroju kantorów i giełd w teorii, bo kiedyś dla pewnego portalu internetowego robiłem zlecenie związane z opisaniem tych wszystkich popularnych usług.

Natomiast z praktycznego punktu widzenia to srogo kisnę z tego "Opłaty za płatności międzynarodowe obowiązują, gdy wysyłasz pieniądze za granicę lub przesyłasz walutę inną niż Twoja waluta lokalna."

Kisnę, bo chciałem
"Opłaty za płatności międzynarodowe obowiązują, gdy wysyłasz pieniądze za granicę lub przesyłasz walutę inną niż Twoja waluta lokalna."


@sxldsxxl: tam są jakieś opłaty ale za większe kwoty. Może teraz to wprowadzili. Jutro jak tam ktoś będzie u nich dostępny to się zapytam od kiedy to wprowadzili.