Wpis z mikrobloga

Czy jest wśród Was ktoś ogarniający tematy ogrzewania piecem gazowym?

Rodzice w wakacje zmienili piec na gazowy i teraz w domu jest zimno. Teoretycznie powinien grzać do osiągnięcia 21.5 stopnia ale przy 18.5 grzejniki są tylko lekko ciepłe. Piec to Buderus ale nie znam modelu (mogę poprosić o niego).

Czy to coś z piecem czy raczej wina ustawień?

#ogrzewanie #remontujzwykopem #budujzwykopem #kiciochpya #buderus #piec #ogrzewanie
MG78 - Czy jest wśród Was ktoś ogarniający tematy ogrzewania piecem gazowym?

Rodzice...

źródło: comment_1640292140JEVjjWNiQpEGS1r3S75EaR.jpg

Pobierz
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: grzejniki mają jak ustawione pokrętła?
Pytanie czy piec daje radę wydajnościowo?

kaloryfery wymienione nowe czy stare i zaliziałe w środku? Bo przerabiałem temat w jednym pokoju.
@Ingenieur: Nie wiem, ale po takim pierwszym przeklikaniu nie widzę.
@Ingenieur: Nie ma zewnętrznego czujnika. Oooo takich ustawień nie widziałem, widzę że jest maksymalna temperatura ogrzewania ustawiona na 40 stopni, to chyba trochę mało?
@MG78: Na zdjęcie masz programator, czyli ile stopni i kiedy ma grzać. Natomiast na samym piecu powinieneś mieć dodatkowe ustawienia temperatury wody - w zależności od pieca dla wody bieżącej / ogrzewania. To właśnie na piecu musisz ustawić wyższą temperaturę, tylko nie przesadź i najlepiej podwyższaj o ok 5 stopni po czym sprawdź czy paasuje.
@Mars775: Ale nie chodzi o wodę użytkową tylko temperaturę na piecu? Po naciśnięciu na menu 5 sekund uruchamia się menu serwisowe i tam gdzieś to powinienem ustawić? W Ustawieniach ogrzewania i danych kotła miałem maksymalną temperaturę ogrzewania ustawioną na 40 stopni, to chyba trochę mało, może to przez to?
W Ustawieniach ogrzewania i danych kotła miałem maksymalną temperaturę ogrzewania ustawioną na 40 stopni, to chyba trochę mało, może to przez to?


@MG78: To za mało. Wg Buderusa ogrzewanie grzejnikowe wymaga 75 stopni. W instrukcji masz wszystko napisane.