Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie tag od kilku dni i dochodzę do wniosku, że moja obecna sytuacja to błogosławieństwo. Zmieniam pracę, w lutym zaczynam nową i na wejście mam 3 miesiące okresu próbnego, czyli do maja nie wezmę żadnego kredytu hipotecznego. Do tego czasu mogę się lepiej ogarnąć w ekonomii, czy odłożyć dodatkowe kilka tysięcy. Mogę ze spokojem śledzić jak się zachowa RPP a zarazem rynek mieszkaniowy. Nie zajmuje żadnego ze stanowiski w dychotomii spadno/wzrosno, choć oczywiście wolałbym aby spadły.

Mieszkania od deweloperów, które mi się podobają stoją teraz bardzo, bardzo drogo. Ceny spisałem i zobaczymy jak się zmienią. Jestem gotów na umowę deweloperską i poczekać kilka lat nawet (jedna oferta jaką obserwuje ma termin zakończenia budowy w marcu 2024 xd), bo na tę chwilę mam pracę zdalną i mogę sobie luźno mieszkać gdzie chcę. Wkładu mam na okolo 65-75% wartości mieszkania, więc kredyt nawet na wysokich stopach nie powinien mnie zabić a mogę sobie go rozłożyć na dość długi termin i nadpłacać.
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 30
  • Odpowiedz
@feyd_pl: fajne nowe inwestycje w Warszawie - czyli bliskość metra, tramwaju, park, nie w ciasnym osiedlu blok na bloku są na prawdę bardzo drogie.

Na Ochocie inwestycja Apartamenty Niemcewicza - przed wakacjami interesowałem się ceną, za mieszkania w granicach 50m cena ~18k/m2.

Na Bonifraterskiej podobny metraż również Od 19k i wyżej.

Wola jest fajna, ale dobre inwestycje np 19 Dzielnica również są cholernie drogie.
  • Odpowiedz
Miasta zamieniaja sie w HUBy. pracy dla janusza za srednia krajowa w Wawie nie ma. Pracuje w oscienych gminach

Tak samo jest z poznaniem, wroclawiem. 100km wokol miasta to jest strefa zycia


Widzisz i to jest włąśnie wewnętrznie sprzeczne. Z jednej strony zwolennicy spadków cen nieruchomości argumentują, że nie każdy musi mieszkać blisko centrum, suburbia są w sumie ekwiwalentne, można mieszkać dalej i dojeżdżać... Z drugiej strony twierdzą, że demografia wymusi spadki
  • Odpowiedz
Byles na woli: bo zjednej strony cmentarz i szybka autostrada w centrum miasta, z drugiej PKP i bocznica kolejowa. To jest tak lokalizacja super??? Na spacer tramwajem jedziesz do najblizszego parku


@feyd_pl: Tak, akurat ponad 20 lat tam mieszkałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rondo Daszyńskiego to też Wola, Powązki przy Arkadii to też Wola, a nie tylko Park Moczydło...

Na Woli masz metro, tramwaje, autobusy i 10
  • Odpowiedz