Wpis z mikrobloga

@Pozytywny_gosc też kiedyś się śmiałem z takiego podejścia jako osoba bardzo aktywna fizycznie, ale lata mnie dopadły, praca, budowa domu, zajmowanie się dziećmi, domem, podwórkiem. Po prostu dochodzisz do takiego punktu w życiu, że już brakuje zasobów na chodzenie na np. siłownię i zachodzi powolna przemiana w Janusza który faktycznie dochodzi do wniosku że lepiej przerzucić węgiel i osiągnąć wartość dodatnią niż żelazo na siłowni i jeszcze za to zapłacić. Koło życia
@Milioner_z_Choroszczy: bo siłownia to sport dla młodych i naiwnych chłopaczków, którzy myślą że jak zrobią sobie kaloryfer czy duzą klatę to zatuszują kompleksy, niski wzrost czy inne wady. Mało kto ćwiczy dla przyjemności czy z pasji, większość woli żyć w kłamstwie, że laski wybaczą kiepski wygląd i wzrost gdy będą mieć boskie ciało.

A potem ogarniają, że jest tak jak w memie i rezygnują
Pobierz
źródło: comment_1640209050BqOuhE12yE0zvhac7JmGBB.jpg
@Pozytywny_gosc tacy o jakich piszesz przeważnie nie wytrzymują nawet roku na siłowni. Trening siłowy to przede wszystkim walka z samym sobą i wykuwanie charakteru. Jeśli ktoś trenuje tylko po to żeby podobać się komuś innemu, to szybko odpadnie.


@dawid-adamsky: a mnie szczerze mówią bawią te teksty o "wykuwaniu charakteru". Dlaczego niby siłownia to wykuwanie charakteru? Ja np: kiedyś grałem w gry po nawet 6 godzin dziennie codziennie. Czy to jest wytrwałość,
@Pozytywny_gosc Ludzie są różni, faktycznie niektórym to poprawia charakter i nabierają dyscypliny. Mi na przykład sprawia ogromna satysfakcję wykonany trening i wiem, że coraz bliżej jestem do celu. Z natury jestem osobą niecierpliwa, a żeby mieć fajna sylwetkę musze trochę się napracować bo zwykle z innymi rzeczami mam słomiany zapal wiec sobie w połowie roku coś postanowiłem i dążę. Trzymam dietę, ćwiczę regularnie a jak psycha siada to chwilowa przerwa i wracam
@Pozytywny_gosc To nie do końca chodzi o samo zmuszanie się. Porównanie do grania jest bez sensu, jo wystarczy włączyć komputer/konsolę i podczas grania czasami trzeba zrobić siku, bo nawet jeść się nie chce. Natomiast gdy już jesteś skupiony na treningu siłowym, to poniekąd musisz podporządkować temu swoje życie. Musisz wiedzieć kiedy zjeść, ile czasu poświęcić na trening żeby mieć czas na przyjaciół, pracę, relaks. Poza tym trenując stajesz się pewniejszy siebie, ludzie