Wpis z mikrobloga

Chcialem napisac dlugi wysryw o tym w jakim błogostanie zyja obecnie ludzie w polsce i martwią sie glownie inflacja i tym jak PiS rucha ich w dupcik.

Tymczasem na naszej południowej granicy somsiady Ukraińcy beda mieli pełny konflikt zbrojny z Rosja. Media, jak i sami Polacy bagatelizują ten fakt w wiekszosci lub po prostu sa ignorantami i nie znają realiów współczesnego swiata. Od lat zycia w kapitalizmie stworzyli sobie strefe komfortu, ktora jak mysla jest czyms stabilnym. Otoz, jak wszystko w zyciu, nic nie jest trwałe.

Jak ten konflikt wpłynie na polske, nasza gospodarkę i cala unie europejska? A no tak, ze bedziemy kolejnym państwem, ktore bedzie realnie zagrożone wojna z Rosja. A co wtedy dzieje sie z #gielda i #nieruchomosci? Wszystko leci na morde - kapitał zacznie sie stad wycofywać, inwestorzy nie beda inwestować w tak niestabilnym środowisku. Nieruchomosci zanurkuje, podejrzewam, ze najpierw delikatnie, zeby przy bezpośrednim starciu z Rosja pojsc na dno, bo na ile mozna wyceniać nieruchomosci w strefie objętej wojna?

Ten konflikt, ktory dojrzewał przez lata w koncu ujrzy swiatlo dzienne. Polska polityka zagraniczna, sojusze w obecnej chwili przypominają przeniknięty karton po butach z ccc. Nikt nam nie pomoze, nie mamy wlasnej armi, przez co bedziemy pod rosyjskim butem. Nasze panstwo z geopolitycznego punktu widzenia, to zajebiscie wazny teren dla Rosjan.

Jesli myslicie, ze ta eskalacja przemocy u naszych południowych somsiadow nie bedzie miala wpływu na europe wschodnia i caly zachód, to pozostaje mi życzyć wam szczęśliwego zycia w tej utopii.

Ja osobiscie zamierzam sprzedac swoje mieszkanie, z czego 50% wrzucam w zloto fizyczne. 30% shorty na najbardziej podatne kryzysowi spółki, reszta gotowka i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoja droga ciekawy jest tez temat otrzymania statusu uchodźcy w cywilizowanych panstwach, vide Kanada czy stany. Troche o tym ostatnio czytalem i w przypadku konfliktu zamierzam to wykorzystac. Czy ktos rowniez badał juz ten temat, bo jestem ciekawy opini ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: tak, za duzo naoglądałem sie bartosiaka i naczytałem wypoku

#wojna #ukraina
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papuczino: Problem w tym, że jak sprzedasz taniej mieszkanie, to znajdzie się kupiec który nie wierzy w wojnę i natychmiast je kupi. I on wystawi je po cenie jaką uważa za bardziej realną.

Polska jest czlonkiem NATO i UE, tutaj nie ma porównania do Ukrainy, która nie dość, że nie jest ani w UE ani NATO, to jeszcze była republiką ZSRR (Polska nie), większość ludzi mówi tam po ukraińsku, korzysta
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: ale ty zakladasz, ze NATO i UE nam pomoze. Według rozgarniętych w tym temacie jak chociazby Bartosiak szanse na to sa marne, a nawet zakładając, ze beda wynosić 50/50, to i tak za duze ryzyko. Poza tym gdyby byla wojna i nawet bysmy ja wygrywali po czasie, to i tak zle tu sie bedzie zyc.
  • Odpowiedz
@Papuczino: Tylko ty zakładasz że Rosja w ogóle zaatakuje kraj NATO, a ja uważam, że siła odstraszającą UE i USA jest tak duża że nawet do tego nie dojdzie, bo Rosja zostałaby zmiażdżona jak robak. NATO daje Polsce praktycznie całkowitą dominacje powietrzną i morską od początku wojny, a po 2-3 tygodniach również lądową.
  • Odpowiedz
@Papuczino: Nie zawsze mądrzejsi mają racje. Posiadanie większej wiedzy, tylko zwiększa prawdopodobieństwo że będzie się miało racje, ale nie daje takiej gwarancji. Zresztą na każdego eksperta który powie, że Rosja zaatakuje NATO, można znaleźć kilku równie poważnych którzy powiedzą że to brednia.
  • Odpowiedz