Wpis z mikrobloga

Chcialem napisac dlugi wysryw o tym w jakim błogostanie zyja obecnie ludzie w polsce i martwią sie glownie inflacja i tym jak PiS rucha ich w dupcik.

Tymczasem na naszej południowej granicy somsiady Ukraińcy beda mieli pełny konflikt zbrojny z Rosja. Media, jak i sami Polacy bagatelizują ten fakt w wiekszosci lub po prostu sa ignorantami i nie znają realiów współczesnego swiata. Od lat zycia w kapitalizmie stworzyli sobie strefe komfortu, ktora jak mysla jest czyms stabilnym. Otoz, jak wszystko w zyciu, nic nie jest trwałe.

Jak ten konflikt wpłynie na polske, nasza gospodarkę i cala unie europejska? A no tak, ze bedziemy kolejnym państwem, ktore bedzie realnie zagrożone wojna z Rosja. A co wtedy dzieje sie z #gielda i #nieruchomosci? Wszystko leci na morde - kapitał zacznie sie stad wycofywać, inwestorzy nie beda inwestować w tak niestabilnym środowisku. Nieruchomosci zanurkuje, podejrzewam, ze najpierw delikatnie, zeby przy bezpośrednim starciu z Rosja pojsc na dno, bo na ile mozna wyceniać nieruchomosci w strefie objętej wojna?

Ten konflikt, ktory dojrzewał przez lata w koncu ujrzy swiatlo dzienne. Polska polityka zagraniczna, sojusze w obecnej chwili przypominają przeniknięty karton po butach z ccc. Nikt nam nie pomoze, nie mamy wlasnej armi, przez co bedziemy pod rosyjskim butem. Nasze panstwo z geopolitycznego punktu widzenia, to zajebiscie wazny teren dla Rosjan.

Jesli myslicie, ze ta eskalacja przemocy u naszych południowych somsiadow nie bedzie miala wpływu na europe wschodnia i caly zachód, to pozostaje mi życzyć wam szczęśliwego zycia w tej utopii.

Ja osobiscie zamierzam sprzedac swoje mieszkanie, z czego 50% wrzucam w zloto fizyczne. 30% shorty na najbardziej podatne kryzysowi spółki, reszta gotowka i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoja droga ciekawy jest tez temat otrzymania statusu uchodźcy w cywilizowanych panstwach, vide Kanada czy stany. Troche o tym ostatnio czytalem i w przypadku konfliktu zamierzam to wykorzystac. Czy ktos rowniez badał juz ten temat, bo jestem ciekawy opini ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: tak, za duzo naoglądałem sie bartosiaka i naczytałem wypoku

#wojna #ukraina
  • 48
@Papuczino: Taka mała dygresja, raczej ciężko się ucieka z majątkiem w formie fizycznego złota - metal swoje waży. Chyba, że to będzie złoto przechowywane gdzieś w magazynie, np. w Szwajcarii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wysryw o NATO, mozesz sobie oszczędzić


@Papuczino: Sam jesteś wysrywem skoro nie wiesz czym jest NATO i co to oznacza. Popatrz na casus Kosowa i Serbii, tak samo będzie na Ukrainie, natomiast rozwalenie na pół banderowskiej Ukrainy to jeden wielki plus dla Polski,
Problem Polski to debilni politycy, jak Duda, wczoraj pojechał tam wspierać i obiecywał, a tymczasem od 2 tygodni Ukrainy blokuje ruch kolejowy z Polską, ten którymi idą kontenery
@maniek74: przyzwyczailiście sie do tego machania szabelka przez Putina przez co bagatelizujecie obecna sytuacja i myslicie, ze to taka sama zagrywka jak wczesniejsze. Nic nie wyniknęło z rozmow z biedenem. Dla takich intelektualistów twojego kalibru byl ten show. Putin wystawił zadania, ktore nie sa nierealne do zrealizowania przez NATO i stany. Obecna narracja jest zbyt agresywna, a sily jakie zostaly rozlokowane pod Ukraina, to juz przerost formy nad treścią jesli miałoby
@yam-jan: czlowieku zejdz na ziemie, mowisz tutaj k jakichs marionetkach jakby mialy cokolwiek znaczyć same w sobie. To ruchy polskiego rzadu, ktore sa tak idiotyczne, ale to i tak bez znaczenia, bo Polska zostala juz spisana na straty. Nikt nie pozwolił by dudzie samemu bawic sie w kowboja, gdzie ty zyjesz typie xD o NATO mnie nie oslabiaj. Dzisiaj info o 40k żołnierzy gotowych do wkroczenia do Rumuni i polski w