Wpis z mikrobloga

Chcialem napisac dlugi wysryw o tym w jakim błogostanie zyja obecnie ludzie w polsce i martwią sie glownie inflacja i tym jak PiS rucha ich w dupcik.

Tymczasem na naszej południowej granicy somsiady Ukraińcy beda mieli pełny konflikt zbrojny z Rosja. Media, jak i sami Polacy bagatelizują ten fakt w wiekszosci lub po prostu sa ignorantami i nie znają realiów współczesnego swiata. Od lat zycia w kapitalizmie stworzyli sobie strefe komfortu, ktora jak mysla jest czyms stabilnym. Otoz, jak wszystko w zyciu, nic nie jest trwałe.

Jak ten konflikt wpłynie na polske, nasza gospodarkę i cala unie europejska? A no tak, ze bedziemy kolejnym państwem, ktore bedzie realnie zagrożone wojna z Rosja. A co wtedy dzieje sie z #gielda i #nieruchomosci? Wszystko leci na morde - kapitał zacznie sie stad wycofywać, inwestorzy nie beda inwestować w tak niestabilnym środowisku. Nieruchomosci zanurkuje, podejrzewam, ze najpierw delikatnie, zeby przy bezpośrednim starciu z Rosja pojsc na dno, bo na ile mozna wyceniać nieruchomosci w strefie objętej wojna?

Ten konflikt, ktory dojrzewał przez lata w koncu ujrzy swiatlo dzienne. Polska polityka zagraniczna, sojusze w obecnej chwili przypominają przeniknięty karton po butach z ccc. Nikt nam nie pomoze, nie mamy wlasnej armi, przez co bedziemy pod rosyjskim butem. Nasze panstwo z geopolitycznego punktu widzenia, to zajebiscie wazny teren dla Rosjan.

Jesli myslicie, ze ta eskalacja przemocy u naszych południowych somsiadow nie bedzie miala wpływu na europe wschodnia i caly zachód, to pozostaje mi życzyć wam szczęśliwego zycia w tej utopii.

Ja osobiscie zamierzam sprzedac swoje mieszkanie, z czego 50% wrzucam w zloto fizyczne. 30% shorty na najbardziej podatne kryzysowi spółki, reszta gotowka i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoja droga ciekawy jest tez temat otrzymania statusu uchodźcy w cywilizowanych panstwach, vide Kanada czy stany. Troche o tym ostatnio czytalem i w przypadku konfliktu zamierzam to wykorzystac. Czy ktos rowniez badał juz ten temat, bo jestem ciekawy opini ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: tak, za duzo naoglądałem sie bartosiaka i naczytałem wypoku

#wojna #ukraina
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natomiast rozwalenie na pół banderowskiej Ukrainy to jeden wielki plus dla Polski,


@yam-jan: Własnie na odwrót. teraz Ukriana nie moze być banderowska bo musza godzić przeciwna narracje dużej czesci społecześńtwa. Gdy Rosja odbierze poł Ukraina to wiekszosc juz bedzie banderowska i ta narracja bedzie dominować, kompromisy nie beda konieczne, a wojna tylko wzmocni nacjonalizm.
  • Odpowiedz
@Papuczino: Tak właśnie dziś pomyślałem, że Putin nas niedługo wszystkich pogodzi. Spadkowców i wzrostowców, lewaków i prawaków, kibiców Legii i Termaliki Nieciecza. R------i iskanderami "kurniki inwestycyjne" i jednocześnie sprowadzi wartość złotówki do waloru śmieciowego. Wtedy w wagonach bydlęcych na Kołymę się dogadamy...

A tak bardziej serio i w temacie nieruchomości, to jednak kto za II RP miał kamienicę ten ostatecznie lepiej na tym wyszedł niż ten kto miał złotówki, obligacje
  • Odpowiedz
@Papuczino: Kolega chyba pracuje w jakimś ruskim ośrodku siania paniki. Bazuje chyba na terenie Białorusi lub Rosji xD Ukraina jest naszym WSCHODNIM sąsiadem a nie POŁUDNIOWYM. Proszę brać się za geografię z klas 4-6 a nie analizy ala Bartosiak xD
  • Odpowiedz
@krissrusz: tu nie ma co analizować. Kazdy rozgarnięty czlowiek wyciągnie podobne wnioski. Geopolityka ostatnio przeżywa swoj boom medialny, wiec jeszcze latwiej wyciagnac takie wnioski. Co do siania paniki, to masz racje, ze w polsce nikomu to nie na reke, jak zaraz kredyciarze zostana styrani stopami, a cala reszta inflacja i bezrobociem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polacy maja swoje wewnętrzne problemy, nie mozna im mącić w wątłych
  • Odpowiedz
@Tino: tak jak pisalem, przez obecna narracje Rosjan, ktora jest agresywna jak za czasow zimnej wojny. Do tego koncentracja duzych sil wojsk na granicy ukrainy. Za duzo fajerwerkow jak na typowe zastraszanie europy i rozgrywki polityczne.
  • Odpowiedz
@Tino: takie wyciągnąłem wnioski z informacji jakie sa ogólnodostępne. Pytasz w tonie jakby przesłanka do moich działań moglyby byc jedynie solidne dowody z glownego sztabu wojsk Rosji, ze decyzja o ataku zostala juz podjęta. Takowej nie posiadam, ale potrafie myslec. Ukraina - brak sojuszników, bogata w surowce i przemysl, szczegolnie na ich wschodniej czesci kraju jest łakomym kaskiem dla Rosjan. Poza tym poszerzanie wpływów i takie tam fikołki polityczne.

Poza
  • Odpowiedz
@Papuczino: Ile razy byłeś na Ukrainie i w Rosji? Twierdzisz, że zajęcie terytorium wschodniej Ukrainy będzie tak samo łatwe jak Krymu? Znasz historię ludności krymskiej i rozmawiałeś z ludźmi, którzy tam żyją na co dzień - po jednej i drugiej stronie granicy?
  • Odpowiedz
@Tino: nie obchodzi mnie historia tych ludzi, jak i sami ci ludzie. Tu chodzi tylko o interesy a nie o ludzi. Zajęcie wschodu ukrainy nie bedzie tsk latwie jak Krymu, dlatego Rosja zebrała juz tak duze sily u ich granic. Bedzie takie p-----------e, ze tego sie nie da zatrzymac. Poza tym Ruskie wiedza co robia, nie ryzykowaliby kompromitacji a w akcie desperacji np. przegrywając starcie z Ukraińcami smiem twierdzic, ze
  • Odpowiedz
@szafer: mnie nie obchodzą dywagacje bartosiaka na temat tego, jak poprawić w polsce bezpieczenstwo, zreformować armie itp.. On sam mowi otwarcie, ze w obecnej formie Polska armia zostałaby przerzuta i wypluta przez ruskich. Tyle mi wystarczy, zeby wyciagnac wnioski jakie bezpieczenstwo jest u nas w regionie. Moze myslenie jest dosc perspektywiczne i protekcjonalne. Jak juz bedzie konflikt z nimi realny i masy ludzi beda mialy ta swiadomosc, to bedzie za
  • Odpowiedz
nie obchodzi mnie historia tych ludzi, jak i sami ci ludzie


@Papuczino: to po co się tym interesujesz? sprzedawaj swoje mieszkanie (za ile kupiłeś? kredyt? bo teraz w Wawie poniżej kilkunastu koła nie kupisz za metr, okno w okno z sąsiadem - ale chętnych do zakupu nie ma, choć czasem popołudniu nawet przebija się światło dzienne, za to do autobusu niedaleko, raptem 55 minut do centrum)

też tak biadoliłem po
  • Odpowiedz
@Papuczino: Jeśli rzeczywiście będziesz podejmował ruchy zgodne z tym co mówisz to szacun, ale zastanawia mnie jedno - czemu nie uciekać na zachód już teraz, tylko czekać na wojnę i status uchodźcy?
  • Odpowiedz