Wpis z mikrobloga

Siema mircy, różowa robi mi awanturę, że nie wybuduje ze mną wspólnie domu na działce, która dostałem w darowiźnie bo w razie czego zostanie z nicznym. Czy jedyna opcja to przepisanie na różowegopaska połowy działki, żeby był wspólny?
#pytanie #budowadomu
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dookuro: jak macie rozdzielność majątkową to tak. W innym razie wszystko co kpisz i na fakturze będzie jej imię i twoje to jest wspłlne. Wtedy w sądzie jest podział majątku oraz jeśli udowodnisz, że działka była tylko i wyłącznie twoja to ona powinna Ci za pół tej działki oddać kasę.
Ogólnie to olej tą karynę skoro już tak p------i, a nawet łopaty nie wbiłeś w ziemię.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Bulbulator9009
@qenik No dobra dzięki mireczki, trochę ją rozumie bo w sumie mógłbym ją wyruchać i zostawić z niczym ( ͡º ͜ʖ͡º) tak jak ktoś napisał, życie pisze różne scenariusze. Czyli najlepsza opcją to sprzedaż połowy działki
  • Odpowiedz
@Dookuro: jesteście małżeństwem? Dom budujecie wspólnie i wydatki związane z budową rozłożą się mniej więcej 50/50? Ile jest warta działka?

Proponuję udać się do notariusza i wypytać o takie coś jak "Umowa majątkowa małżeńska".
  • Odpowiedz
@Dookuro: zeby odsprzedać połowę działki, to najpierw geodeta musi ją podzielić na pół. I później Ty masz swoją działkę, a różowa swoją. Na czyjej działce zbudujesz dom?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@01101010_01100001 szczerze to nawet by mi nie musiała płacić xD ale ona czułaby się nie swojo w domu, w który w żaden sposób nie należy do niej, a w dodatku mógłbym ją w każdym momencie stamtąd wyrzucić xD
  • Odpowiedz