Wpis z mikrobloga

#audio #kinodomowe #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

Mam problem po podłączeniu subofera do amplituner ten zaczyna buczeć.Wyczytałem, że może to być spowodowane pętla masy .Żeby pozbyć się buczenia trzeba kupić filtr galwaniczny tylko że te na internecie wszystkie są do anten telewizyjnych .Gdzie znajdę do czincza? Mam to podpiąć do subwoofera i potem do tego wpiąć czincza?
  • 24
ok sprawdziłem wyciągnięcie z ampli to buczy wtedy z głośników wszystkich.Natomiast jak odpinane całkowicie subufer z ampli i czincza z subofera to jest git nic nie buczy .


@smalczyk1: czy możesz to napisać po polsku proszę? Bo z tego co napisałeś to zrozumiałem, że jak odpinasz z amplitunera to buczy nadal ale potem jak znowu odpinasz to nie buczy? Trochę masło maślane.
@ksiak Jeżeli czincz jest wpięty do ampli ale nie jest wpięty do subwoofera to nie buczy.

Jeżeli czincz jest wpięty do subwoofera ale nie jest wpięty do ampli to buczy że wszystkich głośników.

Jeżeli czincz jest wpięty do subwoofera i do ampli to buczy tylko z subufera

Jeżel i czincz jest podłączony do subwoofera i do ampli ale wyłączam w nim zasilanie to nie buczy
@smalczyk1: dziękuję Ci bardzo za szczegółowy opis!

Jeżeli czincz jest wpięty do ampli ale nie jest wpięty do subwoofera to nie buczy.


@smalczyk1: to jeszcze można przyjąć za ok

Jeżeli czincz jest wpięty do subwoofera ale nie jest wpięty do ampli to buczy że wszystkich głośników.


@smalczyk1: a to nie powinno się dziać w ogóle

Jeżeli czincz jest wpięty do subwoofera i do ampli to buczy tylko z subufera
@ksiak zrobiłem tak jak pisałeś i pomyliłem się to nie buczy tak głośno z głośników tylko subufer tak nakuriwa wtedy głośno

Czyli czincz podpięty do subufera ale nie podpięty do ampli to subufer buczy bardzo głośno

@wypokowy_expert
@smalczyk1: no i to ma sens.
Obstawiam na potencjalne problemy z kablem.
Pożycz od kogoś inny kabel, jak nie masz tak długiego, to weź jakikolwiek inny kabel RCA ale do sygnału video, podepnij nim suba i zobacz. Jak pomoże albo chociaż się to zmieni to masz winowajcę. Jak nie pomoże to trzeba pisać do stx.pl i zapytać co jest grane.

@smalczyk1: długość nie ma nic do rzeczy, albo wntym masz urwany ekran. Na próbę bym podłączył czerwonym. A jak nie pomoże to trzeba na innym kablu spróbować.

Jest jeszcze opcja że ekran kabla nie styka się z gniazdkiem.

Najlepszy kabel do suba to się robi z antenowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smalczyk1: użytkownik @wypokowy_expert napisał Ci powyżej:

Najlepszy kabel do suba to się robi z antenowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Idziesz do sklepu rtv i kupujesz kabel antenowy, najlepiej miękki. Do tego dwa chinche. W domu sobie to zaciskasz i masz dobry i tani kabel.
Jak nie jesteś w stanie tego zrobić sam to w takim sklepie rtv powinno Ci to zrobić.