Wpis z mikrobloga

@Stopczyk: pychotka, ja jadam tylko na statku, bo mi sie nie chce dlubac w garach, ale staruszek mi wczoraj mowil, ze babka samu zaproponowala miesko w miesnym, od razu zmielone na miejscu, tak ze spore ulatwienie, musze przyznac. Na statku jeszcze Lesiu dodawal buraczki na zimo, chyba tez w jakims occie, i pieczarki. A Ty widze, grzybki marynowane, tak?
@extraordinary_seaman Mielenie mięsa chyba nie do końca jest zgodne ze sztuką przyrządzania tatara, strasznie dużo soków uchodzi z mięsa podczas mielenia. Stąd też tylko siekanie tuż przed podaniem. Ale z drugiej strony, jak ktoś chce po prostu zjeść i nic więcej, niech mieli. Ja lubię tę całą celebrację. :-)

I tak, grzybki marynowane, niestety kupne podgrzybki. Do tego standardowe dodatki czyli cebulka i korniszony i te nieco mniej standardowe jak rukola czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stopczyk: jest tatar jest plus Ja lubie jak jest duużo świeżo i grubo mielonego pieprzu, grzybki nieobowiązkowe. W jednej restauracji dostalem kiedys w dodatkach malutką porcje anchois i też było znakomite.
@rhel Z anchois bardzo dobry jest! Z ciekawszych dodatków, próbowałem tatara z wędzoną słoniną, prażonym boczkiem, a absolutnym hitem były lody musztardowe. ( ͡ ͜ʖ ͡)