Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem

Z jakim oporem powinny przekręcać się klucze główne we wkładkach GERDA? Dostałem od dewelopera klucz budowlany do drzwi i główne. Budowlany działa ale te główne ani drgną w jedną ani drugą stronę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
@Nethiu: Mam drzwi wejściowe. Do jego otwierania używałem klucza budowlanego. Teraz otworzyłem klucze właściwe, czytam instrukcje, kalibracja ma przebiegać tak że wsadzam jeden z kluczy właściwych, przekręcam i budowlany ma już nie działać. Jednak żaden z pięciu kluczy właściwych ani drgnie i zastanawiam się, jak mocno siłować się z tym zamkiem by go nie uszkodzić
@szmichal: Ale powiedział ci deweloper jak to działa bo z opisu wnioskuję, że nie? :) Działają na początku tylko robocze. Możesz przezbroić zamek zgodnie z instrukcją do działania z kluczem "docelowym", ale wtedy budowlane przestają działać i nie da się już wrócić do budowlanego @Gregorito:
@szmichal: ale robiłeś według instrukcji? Bo u mnie to bezproblemowo poszło przezbrojenie na główny i nie musiałem używać kombinerek, a widzę po szyldzie i klamce, że mamy te same drzwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i zmieniaj wkładki w drzwiach i pomyśl nad nową rozetą zamka dodatkowego bo jest praktycznie niezabezpieczony. Wkładka ma nie wystawać poza rozetę dokładnie tak, jak u ciebie na zdjęciu przy zamku dolnym.