Wpis z mikrobloga

Wiele osób mówi, że szczepienia nie działają, że obostrzenia nie działają, że generalnie nic nie działa i nie należy robić nic, a droga jaką obrała Polska jest jedyną słuszną.

Do tych osób kieruję pytanie - jak wyjaśnicie to, że wyszczepione UK czy Włochy, które podczas poprzedniej fali notowały masę zgonów, podobnie jak Polska, w tej fali wyraźnie zredukowały liczbę śmierci na covid? Widać to odbicie wyraźnie.

Poziom wyszczepienia:
Polska - 56.1% (54.8% pełne)
UK - 76.4% (69.8% pełne)
Włochy - 80.2% (74.5% pełne)

W dodatku w tych krajach faktycznie przywiązuje się wagę do restrykcji i paszportów covidowych, które to w Polsce właściwie nie są w żaden sposób respektowane.

#koronawirus #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #covid19 #szczepienia
Pobierz GryzeKisiel - Wiele osób mówi, że szczepienia nie działają, że obostrzenia nie działa...
źródło: comment_1639876721SG6mkbXVWDzY7aOGFDNUx8.jpg
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GryzeKisiel:

W dodatku w tych krajach faktycznie przywiązuje się wagę do restrykcji i paszportów covidowych


Za przeproszeniem co ty gościu #!$%@?, UK to ty chyba tylko w wiadomościach widziałeś. U mnie znajomi i rodzina nawet masek nie mieli na twarzy ale UK przestrzega ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GryzeKisiel Wczoraj sprawdzałem statystyki umieralności w UK. Zobacz sobie co się działo przed 2008. Link poniżej do rządowej strony. Oczywiście istotne jest nie liczba całkowita zgonów a zgonów na 100k mieszkańców. Jak widać jest różnic miedzy 2019 a 2020. Jednak najciekawsze jest to w że w latach 90 i początek 2k śmiertelność była zdecydowania wyższa niż dziś, i nikt się tym nie przejmował.

https://www.ons.gov.uk/aboutus/transparencyandgovernance/freedomofinformationfoi/deathsintheukfrom1990to2020
@Ayessare lol jakie to wykopowe.. Czy ja napisałem cokolwiek na temat śmierci i jego znaczenia? Podałem tylko statystyki, bez żadnej opinii ale widać że bardzo cię to irytuje jakie liczby tam ujrzałeś. Następny fakt to to że NHS poinformował że ok 750k ludzi zostało z niezdiagnozowanym rakiem przez sytuację jaką mamy. Ale #!$%@? tam nie ważne jest ich zdrowie, bo w średniowieczu nie wiedzieli co to rak i COVID
@Ayessare xD brak słów. Poziom twojej odpowiedzi mówi wszystko... I jeszcze raz lol, bo to co piszesz nie ma sensu. Przeczytaj zanim coś wyślesz, bo robisz z siebie idiotę.
@Ayessare xD Ta porada chyba powinna być dla ciebie. Czytanie ze zrozumieniem i rozmowa na poziomie jest ci obca, a uczą tego w podstawówce. Dodatkowo, obrażanie innych jak się z czymś nie zgadzamy jest domeną ludzi mało inteligentnych...
@Ayessare Nie, nie wyraziłem żadnej opinii na temat śmierci i jego znaczenia dla kogokolwiek. Jedyna moja opinia to to, że statystyki pokazują jak duża była śmiertelność na 100k w latach 90 i początek 2k i że nikt nie reagował na to w tamtych latach plus co było tego przyczyną. Przyczyną może to być to tak prosta jak nadmiarowa ilość urodzeń 70 lat wcześniej. Statystyki są bardzo interesujące i można bardzo dużo z