Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 711
Często Jarosław Kaczyński jest porównywany do PRLowskich dygnitarzy. Moim zdaniem jest to porównanie dość krzywdzące. Dla tych ostatnich.

Jakby nie patrzeć, to w czasach PRLu, każdy przywódca miał mocno związane ręce relacjami ze "Wschodnim Bratem". Każda próba prowadzenia własnej polityki, nie mówiąc już o zwrocie ku zachodowi, mogła się skończyć w najlepszym razie odsunięciem takiej osoby od władzy, w najgorszym interwencją bratnich wojsk jak w Czechach czy na Węgrzech.

Jarosław Kaczyński nie ma związanych rąk. Wszystko co robi, czyni dla swoich własnych, chorych ambicji. Sprawia to że jest jedną z najobrzydliwszych postaci w historii tego kraju. Ciężko znaleźć jakąkolwiek kreaturę, która przy podobnych okolicznościach czyniła tak wiele złego dla Polski i jej mieszkańców.

Kraj który pierwszy raz od kilkuset lat wreszcie zmierzał ku pełnemu bezpieczeństwu i względnej zamożności, został tylko i wyłącznie przez "wizje" jednego człowieka z tej drogi zawrócony.
Wolne media za chwilę już padną.
Potem sądy.
I mamy powrót do rodziny "Wschodniego Brata".

#bekazpisu #lextvn #polityka
Pobierz Jabby - Często Jarosław Kaczyński jest porównywany do PRLowskich dygnitarzy. Moim zda...
źródło: comment_16398126220LYAyc6loTwW8zqp627FUm.jpg
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Bover:

Polaków z małych miejscowości i wioch. Dostali oni "za nic" 500+ i tym ich Kaczyński kupił. Dosłownie. W 2015 roku to była spora kwota, szczególnie jak ktoś miał dużo dzieci. Oni też się zawsze czuli gorsi od miastowych. Gorzej traktowani od obracającej się wśród bogatych PO. I do władzy dochodzi partia mówiąca ich językiem, wspierająca ich finansowo. Podatny grunt, łatwy do zmanipulowania.

No i oczywiście pisowski beton, kształtowany przez kilkanaście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabby: Druga sprawa to fakt, że w Polsce jak polityka zagraniczna nie polega na ssaniu wszystkim pały to Polakom #!$%@? i wydaje im się, że każdy w koło ich nienawidzi xD
@Jabby: Zacząłbym od tego, że swoją obecną pozycje zbudował w dużej mierze na grobie swojego brata, bratowej i ponad 100 innych osób, na każdym kroku kłamiąc na temat katastrofy w Smoleńsku. To dla mnie jest największe obrzydliwstwo.
@wioslarz-umyslow: Lex tvn pewnie nigdy w życie nie wejdzie. Ten serial jest na rękę PiS, wrzucają kolejne odcinki jak im wygodnie. Jest dużo opcji, Duda może dać weto, można wysłać do TK, TK może np. uwalić z jakiś formalnych powodów (złe procedowanie), więc potem można ponownie wrzucić. Przynajmniej tak to widzę. Aczkolwiek podobnie myślałem o aborcji, a jednak piedolneli zakaz wbrew wszystkim poza garstką fanatyków, więc już chyba nic mnie chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wioslarz-umyslow: Lex tvn pewnie nigdy w życie nie wejdzie. Ten serial jest na rękę PiS, wrzucają kolejne odcinki jak im wygodnie. Jest dużo opcji, Duda może dać weto, można wysłać do TK, TK może np. uwalić z jakiś formalnych powodów (złe procedowanie), więc potem można ponownie wrzucić. Przynajmniej tak to widzę. Aczkolwiek podobnie myślałem o aborcji, a jednak piedolneli zakaz wbrew wszystkim poza garstką fanatyków, więc już chyba nic mnie chyba
Jarosław Kaczyński nie ma związanych rąk. Wszystko co robi, czyni dla swoich własnych, chorych ambicji. Sprawia to że jest jedną z najobrzydliwszych postaci w historii tego kraju. Ciężko znaleźć jakąkolwiek kreaturę, która przy podobnych okolicznościach czyniła tak wiele złego dla Polski i jej mieszkańców.


@Jabby: Nigdy na to w ten sposób nie patrzyłem. Nie będę już używał tego porównania. Tak patrząc to Kaczyński powinien być porównywany z watażkami z azji bo
@Jabby:

Polacy gardzą umiarkowanym mainstreamem politycznym, myślą że jak są antysystemowi to są super IQ 300, przechytrzają system, myślą 50 ruchów do przodu i wyprzedzają swoją epokę. Jest oczywiście dokładnie odwrotnie, patrząc na historie partie o profilu PiS (nacjololo, bogoojczyźnianizm i populizm) nigdy nie przyczyniły się do rozwoju żadnego kraju który obecnie jest wysoko rozwinięty. Największy rozwój w trakcie XX wieku zawsze odbywał się pod dyktatem mainstreamu, partii środka, czasem bardziej