Wpis z mikrobloga

słuchajcie wykop.pl, ale miałem dziś sen xD śniło mi się że odwiedził mnie jakiś typo z 2030 roku i powiedział, że w jego świecie:

- w okolicach 2025 zaczęła się nagonka na gotówkę, media szczuły że papierem płaci złodziej i prywaciarz (czyli też złodziej) który unika podatków, poza tym na gotowce przenosi się wirus, także do 2030 została całkowicie zastąpiona cyfrowym piniondzem
- nie ma anonimowości w internecie. to znaczy jest, dalej możesz pisać na wykopie wysrywy pod nickiem ruczamdziwki1234, ale przy zakładaniu konta musiałeś udowodnić swoją tożsamość i nie jesteś anonimowy przed właścicielami serwisu ani rządem. zostało to wprowadzone aby chronić obywateli przed terrorystami, pedofilami i jednostkami szerzącymi niepopularne i szkodliwe idee, między innymi negujące istnienie lub szkodliwość wirusa (negowanie wirusa zostało zrównane z terroryzmem i jest karane pozbawieniem wolności)
- niszowe portale internetowe praktycznie przestaly istnieć, zostały zastąpione gigantami, które są stale moderowane i czyszczone z treści niezgodnych z tym, co promuje mainstream
- dla bezpieczeństwa ludności zieloną przepustkę trzeba okazywać na wejściu do komunikacji miejskiej, restauracji, szkoły, w zasadzie wszędzie - po to aby ograniczyć rozprzestrzenianie się śmiertelnego wirusa. w razie wykrycia zakażenia u jakiegoś obywatela, natychmiast na kwarantannę wysyła sie wszystkich, którzy w ostatnim czaje mieli z nim kontakt, bo oczywiście jest to stale trackowane. w mediach regularnie przypomina się jak ogromne żniwo wirus zbiera w krajach, gdzie nie ma zielonych przepustek, żeby nikomu w głowie nie zakwitła myśl kwestionująca ich zasadność
- ponieważ zieloną przepustkę trzeba było okazywać na praktycznie każdym kroku, ogromną popularność zdobyły cipy RFID, ale podobno i z nich niedługo będzie można zrezygnować dzięki sieci kamer rozpoznajacych twarze, so convenient :)
- w społeczeństwie nadal funkcjonują niewielkie grupy osób, które nie chcą się dostosować - nie szczepią się, nie maja zielonych przepustek. przy aprobacie oświeconej części społeczeństwa odebrano im większość praw - są wyrzutkami społecznymi, nie mogą korzystać z większości infrastruktury miejskiej, nie maja ubezpieczeń społecznych
- oświeconym można było pokazywać ich komentarze sprzed lat, w których na szurskie prognozy, które jedna po drugiej się spełniały, odpisywali xDDDDD ja #!$%@? zdejm już tę foliową czapeczkę, ale nie budziło to w nich żadnych refleksji. można było, oczywiście do czasu kiedy nieposłuszni mogli jeszcze korzystać z internetu

ale sen ja pierdykam, na szczęście nasze dobre, demokratyczne rządy nic takiego by nie zrobiły

#sny #szury
  • 18
@szypko: ale to jest ten sam argument co „a co mi przeszkadza covid pass jak i tak mnie śledzą bo mam smartfona”. to jest kolejne ułatwienie. dziś możesz być anonimowy jak chcesz, jutro nie będziesz miał wyboru. a rejestracja na nr telefonu to pierwszy krok w kierunku odebrania anonimowości. nie jestem stary ale jak byłem gnojek i wchodził internet, to to było oczywiste że za #!$%@? nie podajesz nigdzie swoich danych,
@powodzenia: no ja tam prawdziwych danych nie podaję chyba że w kwestiach finansowych i to zawsze było oczywiste tylko od spopularyzowania Facebooka i wyjścia pierwszego iPhona szeroka publika weszła w internetu ze swoimi danymi i zdjęciami a efekty widać teraz
@powodzenia

chce tylko za 10 lat wrócić do tego wpisu i zobaczyć jak bardzo ten sen się pomylił

Chciałem napisać "wołaj", ale jeśli sen się spełni, to nie będziesz miał jak i nie będziesz miał kogo xD