Wpis z mikrobloga

  • 0
@waro Z eutanazja i ślubem się zgodzę, ale płci się zmienić zwyczajnie nie da. Współczesna medycyna takiej możliwości nie oferuje.
  • Odpowiedz
Po prostu napisałem, że bycie za lub przeciw eutanazji to nie jest sprawa wolnościowa.


@KalashnikovMirasnikov: Oczywiście, że jest - wolnościowe jest umożliwienie godnej eutanazji chociażby poprzez uchylenie przepisów KK penalizujących pomoc w eutanazji i brak ratowania samobójcy.
  • Odpowiedz
@jadzeg-gadzmarski: 2021 a wykopki myślą, ze eutanazje stosuje się jako zamiennik skoczenia z mostu.

Eutanazja dotyczy głównie osób w stanie agonalnym, którzy nie są nawet popełnić samobójstwa a ewentualna pomoc osoby trzeciej byłaby uznana jako morderstwo. No ale skąd prawak miałby to wiedzieć, przecież nie ma tego w przekazie dnia z żółtymi napisami.
  • Odpowiedz
wszystkich.


@waro: Czy rozumiesz, co napisałem?
Lewica i cała banda już rządziła i wprowadziła te ograniczenia i ich nigdy nie zniosła, a miała na to TRZYDZIEŚCI LAT!!

Ty przedstawiasz jakby miało być jakieś zagrożenie dla ciebie, że przez Dziambora nie będziesz mógł się hajtnąć z kolegą (wolnościowcy się w takie rzeczy nie mieszają), zabić się (kto cię zatrzyma, jak połkniesz tabletkę w domowym zaciszu?), zmienić płeć (która zasadniczo nigdy nie była
  • Odpowiedz
@waro: osoba, która chce się zabić czy zmienić płeć nie ma zdrowo pod kopułą i powinna się leczyć, więc to jest argument taki sam, jakby żądać prawa do zabijania innych osób albo zgody na gwałty, bo przecież każdy ma prawo do "wolności"
  • Odpowiedz
zmienić płeć


@Tino: Ale rozumiesz, że jak ktoś chce dokonać korekty płci, to cierpi na dysforię płciową i właśnie operacja chirurgiczna wraz z hormonoterapią jest metodą leczenia?
  • Odpowiedz
Ale rozumiesz, że jak ktoś chce dokonać korekty płci, to cierpi na dysforię płciową i właśnie operacja chirurgiczna wraz z hormonoterapią jest metodą leczenia?


@ziumbalapl: też bym chciał być wyższy, ale jakoś nie idę na operację wydłużania kości, bo nawet jeśli bym to zrobił, to wyglądałbym śmiesznie z nieproporcjonalnie długimi nogami względem reszty ciała - pozostaje mi żyć z tym cierpieniem, życie nie jest sprawiedliwe :(
  • Odpowiedz
Zostałeś zapytany:

Pytanie jest bardzo proste - czemu "wolnościowiec" nie respektuje prawa do samodecydowania o sobie we wszystkich aspektach życia, tylko według własnego widzimisię?


@curka_horej_madki: Pytanie nie brzmiało "czemu człowiek nie może robić co chce?", tylko "dlaczego Konfederacja nie szanuje prawa do samodecydowania?" - żeby doprecyzować i uniknąć uników z fikołkami, wyjaśnij mi dlaczego sprzeciwiają się ślubom par jednopłciowych? Dlaczego ktokolwiek zdrowy na umyśle miałby to poprzeć?
  • Odpowiedz
też bym chciał być wyższy, ale jakoś nie idę na operację wydłużania kości


@Tino: Ale to jest zachcianka wynikająca z kompleksów, możesz iść na terapię i nad tym pracować. Tymczasem u osób transpłciowych z dysforią to nie zadziała, bo chociażby ich mózg jest zbudowany bardziej jak ten płci przeciwnej (do przypisanej przy porodzie).

pozostaje mi żyć z tym cierpieniem, życie nie jest sprawiedliwe


A czemu osoba transpłciowa miałaby się na to
  • Odpowiedz
Ale to jest zachcianka wynikająca z kompleksów


@ziumbalapl: żadna zachcianka i nie powiesz, że nie, bo to będzie dyskryminacja!

z kompleksów to transfoby mogą się leczyć u psychologa, bo nie powiesz mi, że ucięcie siura magicznie spowoduje zmianę ich spojrzenia na świat
  • Odpowiedz
żadna zachcianka i nie powiesz, że nie, bo to będzie dyskryminacja!


@Tino: Jeśli nie otrzymam dowodu, że odczuwasz z tego powodu cierpienie (np. jakiegoś dokumentu) to mogę się tylko śmiać.

z kompleksów to transfoby mogą się leczyć u psychologa, bo nie powiesz mi, że ucięcie siura magicznie spowoduje zmianę ich spojrzenia na świat


Transfoby? Zakładam, że miałeś na myśli osoby transpłciowe - więc jeśli te pójdą do psychologa, to ten właśnie
  • Odpowiedz
nie, bo szkoda mi czasu na jakieś lewackie wysrywy - pozdrawiam :)


@Tino: To nie jest "lewacki wysryw" (jeśli uważasz inaczej, to uzasadnij dlaczego, odnosząc się do fragmentów treści), tylko meta-analiza - czyli praca naukowa o bardzo wysokiej wartości merytorycznej, analiza wielu badań. Ale widzę, że musisz wypierać dowody, więc napiszesz wszystko, byleby tylko nie przyznać racji ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziumbalapl: dla mnie prawo do samodecydowania nie sprowadza się jedynie do decyzji czy mam wyjść za kolesia albo co zjeść na śniadanie. Każdy człowiek ma jakiś swój światopogląd i pewne granice, gdzie mówi 'stop' przy kolejnych próbach zmian. W sprawach światopoglądowych konfederacja jest konserwatywna, ja również. Moja granica jest właśnie tu, dlatego mają mój głos.
Ja za to nie potrafię zrozumieć dlaczego ktoś zdrowy na umyśle miałby popierać lewicę, z ich
  • Odpowiedz