Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8-9 tys za metr na dzielnicach typu bielany Ursynów wola bemowo. Mowie powinno bo takie sa ceny europejskie - chora sytuacja jest taka gdzie musisz wydac trzy średnie pensje krajowe netto by kupić metr mieszkania. Po raz kolejny wrzucam grafike ktora pieknie obrazuje patologie banki #nieruchomosci bo taniej jest kupic mieszkanie w brukseli z ichnia pensje niz u nas xD Ceny europejskie zarobki wschodnie a to wszystko dzięki temu ze polacy nie potrafia wrzucac pieniedzy w cos co robi pieniądze na produkcji towarów lub usług.
Pomagaja w tym rowniez wszelcy wielcy rentierzy z kilkoma mieszkaniami w kredycie ktore mialy 20 lat sie splacac z najmu. Mam nadzieję ze wkrótce upadna i sobie glupi ryj rozwala a ja bede mogl przestac myslec o emigracji.
ButtHurtAlert - Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8...

źródło: comment_1639567080FB6LuFx7WtILoz3tHYbYQf.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: system jest tak zorganizowany że najbardziej opłaca się inwestować w nieruchomości. Praca, razem ze składkami jest opodatkowana na ~40%. Od dochodów z DG masz CIT. A posiadanie nieruchomości jest opodatkowane marginalnie.
Po więcej informacji i rozwiązanie zapraszam na #codziennykataster
  • Odpowiedz
@Ogorek95: ta, od razu niezrównoważony, jak Op chce żeby mu ceny obniżyć bo go nie stać to jest zrównoważony?
Przecież ja z Opem podyskutowalismy i grzecznie się pożegnaliśmy, to po co mnie wołasz spowrotem do wątku tego komunisty?
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Przy czym dla takiego Niemca czy Holendra żeby uzbierać na wkład własny na mieszkanie to nikt nie musi się wcale wysilać. Dla Polaka to zaciskanie pasa i nie jeżdżenie przez 10 lat na wakacje by dozbierać chociaż do 20%.
  • Odpowiedz
A co za problem, żeby wrzucić pieniądze w coś co robi towary i usługi, eksportować na zachód, zarabiać zachodnie pensje i śmiać się jak to jest tanio w Polsce? Jest jakiś zakaz?

Problemem wykopków jest to, że oni chcą poprawić średnie zarobki, obniżyć średnie ceny, a nikomu nie chce się podwyższyć średniej poprzez powiększenie swoich zarobków. Najlepiej niech ktoś mądry przyjdzie i podwyższy średnią, bo ja nie umiem
  • Odpowiedz