Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8-9 tys za metr na dzielnicach typu bielany Ursynów wola bemowo. Mowie powinno bo takie sa ceny europejskie - chora sytuacja jest taka gdzie musisz wydac trzy średnie pensje krajowe netto by kupić metr mieszkania. Po raz kolejny wrzucam grafike ktora pieknie obrazuje patologie banki #nieruchomosci bo taniej jest kupic mieszkanie w brukseli z ichnia pensje niz u nas xD Ceny europejskie zarobki wschodnie a to wszystko dzięki temu ze polacy nie potrafia wrzucac pieniedzy w cos co robi pieniądze na produkcji towarów lub usług.
Pomagaja w tym rowniez wszelcy wielcy rentierzy z kilkoma mieszkaniami w kredycie ktore mialy 20 lat sie splacac z najmu. Mam nadzieję ze wkrótce upadna i sobie glupi ryj rozwala a ja bede mogl przestac myslec o emigracji.
ButtHurtAlert - Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8...

źródło: comment_1639567080FB6LuFx7WtILoz3tHYbYQf.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: #!$%@?, ja sobie za 400k postawiłem domek na wsi i jest gitara, jak ktoś mieszka w Warszawie to powinien ogarniać że trzeba odpowiednio do statusu miasta zarabiać. Ja np nie mam żadnych umiejętności które by mi pozwalały zarabiać odpowiednio dla Warszawy, więc siedzę na swojej wsi i jakoś się to wszystko kalkuluje. Poprostu znajdź sobie tańsze miejsce do życia jak Cię nie stać na Warszawe albo podnieś swoją wartość
  • Odpowiedz
@petskelis: Sądzę że tylko idiota to kupi. W zamian za 50mkw w bloku które kosztuje 800 tys możesz kupić działkę i wybudować pasywny dom 70mkw z ogrodem, zamiast sie kisić w klatce. Raj dla idiotów którzy wierzą w wieczne wzrosty i nie mają pojęcia o ekonomii oraz zdrowym rozsądku.
  • Odpowiedz
@Andi2991: pan @Andi2991: ma bardzo życzeniowe podejście do życia i chyba myśli że poprostu skoro nie chce mieszkać w Warszawie w top lokalizacji i mówi że go nie stać na 12-19k/m2 to poprostu powinno się do tego poziomu specjalnie dla niego podwyższyć.
  • Odpowiedz
@petskelis: Ba, we wrocławiu byłem ze trzy razy, popatrzyłem na otodom - działki w nadolicach w okolicy 250mkw, 330tys za jedną. Kupujesz taką i zostaje ci 470tys na wybudowanie domu.

@Andi2991: No i fajnie i co w związku z tym? Chcesz coś wnieść do dyskusji to najpierw się odnieś rzeczowo a nie pierdzielisz "A BO JA TAK UWAŻAM ŻE JEST DOBRZE TO TAK JEST" xD

@Shell136:
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: jesteś jakiś niezrównoważony, żeby komuś aż tak odbijało bo nie może mieć mieszkania tam gdzie mu się wymarzyło, pierwsze widzę.
Ja ido do gnoja, i kurom doć żarcie, ni mom czasa z wariotem z miasta godac.
Ostancie z Bogiem i niech wos świetna Panienka wspiera w wychodzeniu z szalynstwa.
  • Odpowiedz
taniej jest kupic mieszkanie w brukseli z ichnia pensje niz u nas xD


@ButtHurtAlert: nie rozumiem dlaczego cie to smieszy. to całkowicie normalne ze im bogatsze panstwo tym mniej pensji potrzebnych na mieszkanie. widac to na mapie - najdrozej jest w moskwie, starym kolchozie postsowieckim no i jeszcze portugalia slabo ciagnie.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: W ogóle ciekawe są te dane, nie chce mi się teraz sprawdzać tego, ale wydają się jakieś nierealistyczne. No chyba, że bierzemy pod uwagę aglomeracje, a nie same stolice. Tylko wtedy wypadałoby porównać to do również do Piaseczna czy Pruszkowa
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: bardzo precyzyjnie statystki: POZA centrum XD wykopek spadkowicz nie bierze pod uwagę ze POZA centrum nie jest takie same np w Londynie i Warszawie. Wiesz jak wyglądaja mieszkania w słynnym poza centrum londyńskim lub berlińskim? bo takie dzielnice tureckie pod berlinem nie należą do tych najdroższych a są bramę do średniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shell136: Tak, ponieważ interesuje mnie korelacje zachodzące pomiedzy roznymi stolicami, państw, nie województw.

@T41U5: No fajnie fajnie sarkastycznie tylko kompletnie bez sensu i zrozumienia wpisu.

@martinlubpl: Warszawa wlasnie dazy niestety w strone Moskwy i to w szybkim tempie. Moskwa(i St. Petersburg) to jedno z nielicznych miast w Rosji ktore sie liczy, tam zarzneli oblasti juz 50l temu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tyle ze w Wawie oprocz typowego uciekania ze wsi do miast ludzie zaczeli
  • Odpowiedz