Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8-9 tys za metr na dzielnicach typu bielany Ursynów wola bemowo. Mowie powinno bo takie sa ceny europejskie - chora sytuacja jest taka gdzie musisz wydac trzy średnie pensje krajowe netto by kupić metr mieszkania. Po raz kolejny wrzucam grafike ktora pieknie obrazuje patologie banki #nieruchomosci bo taniej jest kupic mieszkanie w brukseli z ichnia pensje niz u nas xD Ceny europejskie zarobki wschodnie a to wszystko dzięki temu ze polacy nie potrafia wrzucac pieniedzy w cos co robi pieniądze na produkcji towarów lub usług.
Pomagaja w tym rowniez wszelcy wielcy rentierzy z kilkoma mieszkaniami w kredycie ktore mialy 20 lat sie splacac z najmu. Mam nadzieję ze wkrótce upadna i sobie glupi ryj rozwala a ja bede mogl przestac myslec o emigracji.
Pobierz
źródło: comment_1639567080FB6LuFx7WtILoz3tHYbYQf.jpg
  • 53
@ButtHurtAlert: #!$%@?, ja sobie za 400k postawiłem domek na wsi i jest gitara, jak ktoś mieszka w Warszawie to powinien ogarniać że trzeba odpowiednio do statusu miasta zarabiać. Ja np nie mam żadnych umiejętności które by mi pozwalały zarabiać odpowiednio dla Warszawy, więc siedzę na swojej wsi i jakoś się to wszystko kalkuluje. Poprostu znajdź sobie tańsze miejsce do życia jak Cię nie stać na Warszawe albo podnieś swoją wartość żeby
@petskelis: Sądzę że tylko idiota to kupi. W zamian za 50mkw w bloku które kosztuje 800 tys możesz kupić działkę i wybudować pasywny dom 70mkw z ogrodem, zamiast sie kisić w klatce. Raj dla idiotów którzy wierzą w wieczne wzrosty i nie mają pojęcia o ekonomii oraz zdrowym rozsądku.
@petskelis: Ba, we wrocławiu byłem ze trzy razy, popatrzyłem na otodom - działki w nadolicach w okolicy 250mkw, 330tys za jedną. Kupujesz taką i zostaje ci 470tys na wybudowanie domu.

@Andi2991: No i fajnie i co w związku z tym? Chcesz coś wnieść do dyskusji to najpierw się odnieś rzeczowo a nie pierdzielisz "A BO JA TAK UWAŻAM ŻE JEST DOBRZE TO TAK JEST" xD

@Shell136: Nie znam rynku
@ButtHurtAlert: jesteś jakiś niezrównoważony, żeby komuś aż tak odbijało bo nie może mieć mieszkania tam gdzie mu się wymarzyło, pierwsze widzę.
Ja ido do gnoja, i kurom doć żarcie, ni mom czasa z wariotem z miasta godac.
Ostancie z Bogiem i niech wos świetna Panienka wspiera w wychodzeniu z szalynstwa.
taniej jest kupic mieszkanie w brukseli z ichnia pensje niz u nas xD


@ButtHurtAlert: nie rozumiem dlaczego cie to smieszy. to całkowicie normalne ze im bogatsze panstwo tym mniej pensji potrzebnych na mieszkanie. widac to na mapie - najdrozej jest w moskwie, starym kolchozie postsowieckim no i jeszcze portugalia slabo ciagnie.
@ButtHurtAlert: bardzo precyzyjnie statystki: POZA centrum XD wykopek spadkowicz nie bierze pod uwagę ze POZA centrum nie jest takie same np w Londynie i Warszawie. Wiesz jak wyglądaja mieszkania w słynnym poza centrum londyńskim lub berlińskim? bo takie dzielnice tureckie pod berlinem nie należą do tych najdroższych a są bramę do średniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shell136: Tak, ponieważ interesuje mnie korelacje zachodzące pomiedzy roznymi stolicami, państw, nie województw.

@T41U5: No fajnie fajnie sarkastycznie tylko kompletnie bez sensu i zrozumienia wpisu.

@martinlubpl: Warszawa wlasnie dazy niestety w strone Moskwy i to w szybkim tempie. Moskwa(i St. Petersburg) to jedno z nielicznych miast w Rosji ktore sie liczy, tam zarzneli oblasti juz 50l temu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tyle ze w Wawie
@ButtHurtAlert: u mnie wychodzi się na dwór, ja z Wielkopolski jestem a nie z pod Krakowa.

Ceny są takie jakie są, skoro są nienormalne to jakim cudem to się sprzedaje?
A skoro się sprzedaje ale ciebie zwyczajnie nie stać to problem nie jest z cena mieszkania a z Twoimi zarobkami, więc tak jak Ci wyżej pisałem, jeśli nie stać Cię na zakup mieszkania w stolicy znajdź tańsze miejsce do życia albo
@ButtHurtAlert: Te dane odnoszą się do miast czy aglomeracji? Dane dla Londynu to jest jakiś żart. Podobnie jest z Paryżem. A jeśli odrzucamy aglomeracje to dla Brukseli również.

Edit: prosta zabawa. Średnia wypłata netto Belgi: 2,263€x60 (zgodnie z mapką <70 pensji) =135 720€ za mieszkanie 50 m^2 w Belgii. Teraz wystarczy 5 min żeby zobaczyć ile dostępnych jest takich mieszkań w takiej cenie xD
to całkowicie normalne ze im bogatsze panstwo tym mniej pensji potrzebnych na mieszkanie.

@martinlubpl: Nie, nie ma takiej korelacji.

widac to na mapie

No właśnie nie widać. ¯\_(ツ)_/¯

Widać taki podział:


Poniżej 70 pensji:
Stolica Belgii - PKB per capita PPP $55379
Islandia - 59590

70-79:
Irlandia - 69190
Szwajcaria - 73620
Dania - 62180
Bośnia i Hercegowina - 15660
Łotwa - 31590
Estonia - 37940
Ruminia - 31410
Bułgaria -
@running:

Jak wytłumaczysz dlaczego w biednej Bułgarii mieszkania są znacznie tańsze (w przeliczeniu na zarobki) niż w bogatej Szwecji? Jak ma się do twojej teorii w miarę bogaty Paryż? Czy Kosowo jest znacznie bogatsze od Czech, porównywalne z np Holandią?


W Sofii czy Prisztinie zwyczajnie nikt nie chce mieszkać, ot wytłumaczenie.
@ButtHurtAlert: widocznie popyt większy a podaż mniejsza, może w Wiedniu jest mniejszy napływ ludności to i mniejsze zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia. Co to jest 1500zl dla PRAWDZIWEGO Warszawiaka który ma kwalifikacje do życia w stolicy? Grosze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: system jest tak zorganizowany że najbardziej opłaca się inwestować w nieruchomości. Praca, razem ze składkami jest opodatkowana na ~40%. Od dochodów z DG masz CIT. A posiadanie nieruchomości jest opodatkowane marginalnie.
Po więcej informacji i rozwiązanie zapraszam na #codziennykataster
@Ogorek95: ta, od razu niezrównoważony, jak Op chce żeby mu ceny obniżyć bo go nie stać to jest zrównoważony?
Przecież ja z Opem podyskutowalismy i grzecznie się pożegnaliśmy, to po co mnie wołasz spowrotem do wątku tego komunisty?