Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8-9 tys za metr na dzielnicach typu bielany Ursynów wola bemowo. Mowie powinno bo takie sa ceny europejskie - chora sytuacja jest taka gdzie musisz wydac trzy średnie pensje krajowe netto by kupić metr mieszkania. Po raz kolejny wrzucam grafike ktora pieknie obrazuje patologie banki #nieruchomosci bo taniej jest kupic mieszkanie w brukseli z ichnia pensje niz u nas xD Ceny europejskie zarobki wschodnie a to wszystko dzięki temu ze polacy nie potrafia wrzucac pieniedzy w cos co robi pieniądze na produkcji towarów lub usług.
Pomagaja w tym rowniez wszelcy wielcy rentierzy z kilkoma mieszkaniami w kredycie ktore mialy 20 lat sie splacac z najmu. Mam nadzieję ze wkrótce upadna i sobie glupi ryj rozwala a ja bede mogl przestac myslec o emigracji.
ButtHurtAlert - Prawda jest taka ze typowe mieszkanie w wawie powinno kosztowac max 8...

źródło: comment_1639567080FB6LuFx7WtILoz3tHYbYQf.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: u mnie wychodzi się na dwór, ja z Wielkopolski jestem a nie z pod Krakowa.

Ceny są takie jakie są, skoro są nienormalne to jakim cudem to się sprzedaje?
A skoro się sprzedaje ale ciebie zwyczajnie nie stać to problem nie jest z cena mieszkania a z Twoimi zarobkami, więc tak jak Ci wyżej pisałem, jeśli nie stać Cię na zakup mieszkania w stolicy znajdź tańsze miejsce do życia
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Te dane odnoszą się do miast czy aglomeracji? Dane dla Londynu to jest jakiś żart. Podobnie jest z Paryżem. A jeśli odrzucamy aglomeracje to dla Brukseli również.

Edit: prosta zabawa. Średnia wypłata netto Belgi: 2,263€x60 (zgodnie z mapką <70 pensji) =135 720€ za mieszkanie 50 m^2 w Belgii. Teraz wystarczy 5 min żeby zobaczyć ile dostępnych jest takich mieszkań w takiej cenie xD
  • Odpowiedz
to całkowicie normalne ze im bogatsze panstwo tym mniej pensji potrzebnych na mieszkanie.

@martinlubpl: Nie, nie ma takiej korelacji.

widac to na mapie

No właśnie nie widać.
  • Odpowiedz
@running:

Jak wytłumaczysz dlaczego w biednej Bułgarii mieszkania są znacznie tańsze (w przeliczeniu na zarobki) niż w bogatej Szwecji? Jak ma się do twojej teorii w miarę bogaty Paryż? Czy Kosowo jest znacznie bogatsze od Czech, porównywalne z np Holandią?


W Sofii czy Prisztinie zwyczajnie nikt nie chce mieszkać, ot wytłumaczenie.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: widocznie popyt większy a podaż mniejsza, może w Wiedniu jest mniejszy napływ ludności to i mniejsze zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia. Co to jest 1500zl dla PRAWDZIWEGO Warszawiaka który ma kwalifikacje do życia w stolicy? Grosze.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: No fajnie, a teraz zrób sobie podobna zabawę jak z tymi śmiesznymi wartościami na twojej pierwotnej mapce. Wyszukaj mieszkania 50 m^2 za 450 Eur i mi pokaz takie. Bo jakiś tekst z Google to znów nic nie oznacza
  • Odpowiedz