Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #budujzchaferem
Stoję chyba przed jednym z najważniejszych wyboremem podczas budowy domu. Czym ogrzewać? Mam przy działce skrzynkę gazową. Jednak podczas budowy pokusiłem się o komin uniwersalny, gdyż rynek surowców używanych do ogrzewania oszalał. Mój sąsiad montuję pompę ciepła, 3 sąsiadów ma gaz, 1 pelet. W internecie ciężko o obiektywne info, wszędzie materiały-reklamy. Może chociaż tutaj ktoś napisze coś obiektywnie( ͡° ͜ʖ ͡°). Może ktoś zamontował pompę ciepła i żałuję lub gaz i żałuję?
DorodnyTucznik - #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #budujzchaferem
Stoję chyba ...

źródło: comment_1639309457MuFudhmuw7apnWExO3HOZm.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DorodnyTucznik: mam piec na ekogroszek i od tego roku piec gazowy 2 funkcyjny, piec gazowy kosztował ok 4k, od września 22 do 31 listopada zapłaciłem 730zl za gaz (cwu+co) nie wiem ile płaciłem za ekogroszek ale jak coś to mogę odpalić esterownik i zobaczyć ale szczerze to mi się nie chce nawet teraz schodzić do kotłowni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DorodnyTucznik: ja mam gaz do wody i podłogówki plus kominek, jakbym się budował jeszcze raz to bym zrobił tak samo że względu na wygodę. Może w przyszłości pompa ciepła powietrzna wjedzie jako uzupełnienie (tak sugerowali fachowcy od instalacji) ale na razie sobie chwalę to co jest
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: No i wyjdzie ankieta kto co ma ;p

Mam pompę ciepła i jestem mega zadowolony. Wszelkie argumenty jak to z pompą ciepła będzie zimno, drogo czy #!$%@? mnie śmieszą.
Owszem jest najdroższa w zakupie, ale nic nie noszę, nie składuje, nic nie wybuchnie, ani nie otruje czadem. Tak wiem, że to tylko w starych domach, ale ...
W eksploatacji jest natomiast najtańsza.
  • Odpowiedz
@foneswein: Po jednorazowej konfiguracji, zapominasz że ją masz .
Sterowanie i podgląd z apki to już standard.

Za kompletną kotłownie na Pc PW 25-35k. Przyczyn , jak ładnie to wszystko poupychać, to nie potrzeba kotłowni, bo jednostki wewnętrzne są na tyle estetyczne, że mogą stać w kochani łazience albo w ... Szafie
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: 1. Policz koszt na start oraz w czasie (paliwo/serwis/przeglądy 2. Oceń wygodę.

Dla siebie wybrałem gaz. Ostatnie 2 sezony rachunki za rok ok 3600 PLN. 4 osoby, CO+CWU, 240m, wentylacja grawitacyjna, podłogówka na dole i w łazienkach, kaloryfery w pokojach na górze. Teraz gdybym się budował to bym rozważał pompę z wymiennikiem gruntowym.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: Ostatnio rozmawiałem z ojcem i jego sąsiadem na ten temat. Ojciec pali w kominku i wychodzi to najtaniej, ale jest to upierdliwe. Sąsiad grzeje gazem z własnej butli, mówi że nawet w tym roku mu to dobrze wychodzi... Więcej niż kominek ale bezobsługowo.
W pompę bym sie nie pchał, za duży koszt początkowy, jak sobie policzysz z kredytem to różowo nie jest.

Ja się pcham w pompę woda-woda bo mam
  • Odpowiedz
@dzazzio: jak masz gdzie składować pellet, to zamawiasz bezpośrednio u producenta całego TiR-a albo dwa (i masz taniej). Jak nie masz gdzie tego trzymać, to rano dzwonisz do składu opału i po południu paleta pelletu wjeżdża pod sam piec, Ty tylko musisz zadzwonić, a później pokazać paluszkiem gdzie mają to zostawić. Mamy XXI wiek.
  • Odpowiedz