Wpis z mikrobloga

Ale mnie szlag trafia, jak słyszę o #szlachetnapaczka. Wystarczy być niezaradnym i nie myśleć o przyszłości i wszystko dostaje się za darmo. Czyli za pieniądze innych, w tym moje (jeśli w akcje włącza się taka np. #biedronka).

W życiu załapałem się tylko na śmiesznie niskie stypendium socjalne na studiach przez chyba dwa lata. W drugiej połowie studiów stypendium bardzo wzrosło, chyba trzykrotnie, ale wiadomo, to już nie dla mnie, ja już pracowałem. Dofinansowanie z pupu nie, bo za stary. Niski ZUS też nie. Niższy podatek też nie. W sklepie przez lata całe odmawiałem sobie rzeczy, na które miałem ochotę, na rzecz tych, na które było mnie stać.

Tymczasem obserwuję, jak chlejaca patologia dostaje jakąś dziką kasę z mopsu, paczki z karitasow, szlachetnych pączek - i to nie są byle jakie rzeczy. Markowe ciuchy, produkty spożywcze z bardzo wysokiej półki, sprzęt elektroniczny, wliczajac laptopy...

A jeszcze jak się dobrze postarać, to można i generalny remont za friko ogarnąć.

Mam zero szacunku do każdego, kto przykłada rękę do tych wszystkich charytatywnych akcji i w życiu nie pomogę nikomu, kogo nie znam osobiście, mimo, że finansowo mnie na to stać. A i to tylko w kwestiach zdrowia/życia, a nie materialnych.

#mops #nasznowydom #gorzkiezale
  • 59
ale frustrat i zgorzkniały człowiek się trafił (ʘʘ)


@DerMirker: nie zaprzeczam. Ale triggeruje mnie to rozdawnictwo niemilosiernie. Widzę kto to dostaje. Są pewne pojedyncze przypadki jakichś katastrof życiowych (wypadki, pożary itp.), w których pomoc jest wskazana. Ale to jest ułamek. Uczciwie pracujący, zaradny człowiek nie zasługuje na nic poza wyższymi podatkami i wyższymi cenami w sklepach.

@Kroledyp: w niektórych domach dziecka jest materialnie eldorado. Podkreślam "materialnie",
via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
@sasik520: Mam całkowicie #!$%@? na takie rodziny. Nie wiedzą co to antykoncepcja i robią gowniaki taśmowo, a później się okazuje, że 500+ i jakieś grosze które dostanie z drobnej kradzieży albo jakiejś gówno pracy na czarno, nie starcza na życie i człowiek pomóż. Jak ktoś jest robakiem to nie zamierzam takiej osobie pomagać. Hatfu na socjalobiorcow, przez takich nierobów w kraju jest tylko gorzej, i są oni żelaznym elektoratem partii wspierającej
@sasik520: człowieku po co tak jęczysz jak opętany przecież możesz sie z nimi na miejsca zamienić jak mają takie eldorado. Zacznij chlać bądź patologią z wianuszkiem dzieci i potem nam napisz jak się to żyje i ile to dostałeś. Pamiętaj dzieci to warunek konieczny bo jak będziesz sam to dostaniesz zupke z mopsu i zasiłek celowy typu 100 zł na miesiac a spać będziesz w noclegowni.
@sasik520: bez przesady. To, że czasami trafi się roszczeniowa, chlejąca patologia nie oznacza, że wszyscy biorcy szlachetnej paczki tacy są. Inną sprawą jest to czy oferowanie w tego typu akcjach głównie pomocy materialnej jest właściwe. W wielu przypadkach problem biedy bierze się z mentalności, której nie da się zmienić z dnia na dzień. Myślę, że ukierunkowanie akcji charytatywnych głównie na pomoc mentalną byloby lepszym rozwiązaniem. Mam jednak świadomość tego, że takie
@sasik520: No to nie bierz w tym udziału. Jak dla mnie SP to kompletna bzdura, ale po prostu nie wspieram tego i tyle. Jak dla mnie to też bez sensu, że ktoś się żali, że ma od groma dzieci, żadna dorosła osoba nie pracuje i dziwne... nie ma hajsu. Jak dla mnie to dziwne, że w ogóle dzieci mogą dalej mieć, bo jakby w tym kraju była normalna opieka to by
Pamiętaj dzieci to warunek konieczny bo jak będziesz sam to dostaniesz zupke z mopsu i zasiłek celowy typu 100 zł na miesiac a spać będziesz w noclegowni.


@user100: to nie jest prawda, na własne oczy widziałem dostawy paczek z mopsu i nawet wymianę mebli na bardzo ładne u skrajnej patologii, bezdzietnej, chlejącej.
Co z bezdomnymi, pod ścianę i kula w łeb?


@queuele: bezdomni mają noclegownie, mogą szukać pracy, wynająć sobie jakiś pokój i powoli wracać do normalnego życia.

Chyba że miałeś na myśli zarzyganych meneli, w tym przypadku jak najbardziej, złapani na terenie miasta powinni być utylizowani. Chcą żyć jak zwierzęta to też mają do tego prawo, niech żyją jak zwierzęta - w lesie. ¯\_(ツ)_/¯