Wpis z mikrobloga

gadam z kumplem z #pracbaza i pyta sie o prezent dla dziecka ze nie wie co mu kupić bo juz wszystko ma.. czytaj nowy laptop, nowy telefon, ps5 itd. i nie wie co mu kupić bo dzieciak rowniez nie wie xD beciak ma 9 lat hehe, nie chce mowic ze kiedys to bylo bo czasy sie zmieniaja ale dla mnie to dosyc dziwne, ja w tym wieku chcialem dostac klocki lego, rower, narty, akwarium i pomysly mi sie ogolnie nie konczyly, nie jestem w stanie pojąć jak to jest możliwe, czy to brak jakichkolwiek pasji, zainteresować wśród dzieci? #pytanie #przemyslenia #swieta #prezent #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 5
rak jakichkolwiek pasji, zainteresować wśród dzieci


@lewyx: Takie czasy - gówniaki maja wszystko, więc szybko tracą tym zainteresowanie. Ja całe dzieciństwo bawiłem się silniczkiem wymontowanym z samochodu sterowanego kablem. Gdybym w tamtym czasie miał arduino ( i kilka innych silniczków...).

Kiedyś zabawa wymagała wysiłku - trzeba było zrobić sobie zabawkę, ewentualnie wyobrazic, że kamień to samochód wyścigowy. Dziś rozrywka jest w laptopie, nawet nie trzeba czekać do 19 żeby bajkę obejrzeć.
@lewyx: raczej przesyt wszystkim... Mam prywatnego kaszojada w domu i kwestia prezentów to jest jakaś masakra.

- ktoś wpada na kawę - soczek albo słodycze (chociaż mówimy, że nie trzeba, bo młody ma swoje zapasy przekąsek, a w zasadzie woli owoce)
- odwiedziny u dziadków - słodycze i gówno zabawka z kiosku, bo jak to tak żeby na wnusia nic nie czekało, ale potem pakuj to do domu!
- urodziny i
@7160: to jest nic ... daj teraz dziecku kompa bez neta ... do niczego nieprzydatna rzecz ... za dzieciaka kupowało się komputer świat czy niezbędnik i jechało się po kolei programy ... instalowałeś i próbowałeś coś robić ... kto miał lepszy sprzęt i większy dysk nawet nie musiał potem odinstalowywać ... bo miejsca było ...