Wpis z mikrobloga

Jakimi książkami które ostatnio przeczytaliście byliście totalnie zachwyceni?

Ja dwiema:
- ,,Jestem Legendą" - książka o wampirach, dużo lepsza niz film moim zdaniem, świetna rzecz. Mocno Kingowska (King się na niej wzorował w swej twórczości, co sam powiedział). Plusy to świetny klimat postapo i świetne monologi bohatera. Znalazło się też kilka momentów które mogą wystraszyć. Nie infantylna jak chociażby przereklamowane ,,Miasteczko Salem".
- ,, Pinknik na skraju drogi" - Stalker bez Czarnobyla. W końcu ta książka to wzór dla tej serii gier. Trochę momentami ciężko się słucha bohatera ale taki już jest. Książka całkowicie różna stylem od zachodniego stylu pisarstwa. Ponownie, świetny klimat na duży plus, ciężkość życia i ponurość aż się wylewa ze stron.

Polecam obie. Obecnie czytam Metro2033 wzorowane na Pikniku.

#ksiazki #literatura #czytajzwykopem #stalker #stephenking #horror #kiciochpyta
  • 20
Jakimi książkami które ostatnio przeczytaliście byliście totalnie zachwyceni?


@wujeklistonosza: trylogią Bobiversum, nie mogłem się oderwać takie to było dobre. Teraz niedawno wyszła 4 cześć w tym universum którą również pochłonąłem na raz.

Metro też dobre, czytałem.
@wujeklistonosza: Pod Kopuła zaliczone, Przebudzenia nie miałem okazji i jakoś tak wyrosłem z fikcji. Teraz bardziej lubuję się w reportażach i literaturze faktu, choć jak tak spojrzę to rzeczywiście najlepsze pozycję pod względem emocji i przeżywania treści to te z tego gatunku. Być może wrócę do jakiejś pozycji - zobaczymy. :)
@arysto2011:

Jeżeli szukasz fajnych książek o wampirach poczytaj "Nekroskop" Briana Lumleya. Czytałem za gówniaka i mi się podobało. Nie wiem jak teraz bym odebrał.


Lepiej żyć pięknymi wspomineniami mireczku. Też wpadła mi w łapy za gówniaka i popełniłem błąd powrotu do niej - o ile pierwsza część jeszcze jako tako sie broni, mimo iż jest momentami jest bardziej śmieszna niż straszna - to pozostałe części cyklu to dramatyczny kicz. A szkoda,