Wpis z mikrobloga

Mleko znów podrożało o 10gr, jak cena stała w miejscu przez kilka lat na poziomie 1,99 zł tak teraz co miesiąc - dwa miesiące, cena idzie w górę o 10 gr. Mam na myśli takie mleko marki własnej marketowej ale markowe też podrożało, dziś widziałem Mlekovita za 3,19 a jeszcze pare dni temu było 2,80.

Powiecie, że to tylko mleko i tylko 10gr ale to dotyczy też innych produktów. Najbardziej inflacje widać na przykładzie tych rzeczy które kupuje codziennie i ceny miałem zabetonowane w głowie od kilku lat a teraz miesiąc w miesiąc aktualizacja cen w górę.

W ogóle nie wiem co oni wliczają w ten koszyk inflacyjny, że wychodzi im 7% bo jakbym swój prywatny koszyk inflacyjny policzył to wyszła by inflacja na poziomie 20% albo i lepiej

Mleko o 30% w góre, olej 100%, gaz, prąd, paliwo to już nawet nie mówię, węgiel o 100%, a usługi ile podrożały, rok temu mechanik za wymianę oleju liczył 50zl teraz 80zł

Niech każdy sobie policzy produkty ktore kupuje i za które płaci i policzy o ile wzrosła cena jego koszyka inflacyjnego, jestem ciekawy komu by wyszło 7% bo ja na palcach jednej ręki mógłbym policzyć rzeczy które podrożały tylko o 7% a reszta drastycznie w góre

Może nie #zalesie ale w złą stronę to idzie a najbardziej ucierpią ci którzy mają oszczędności a ich nie inwestują bo za kilka lat one bedą gówno warte jeżeli to tempo inflacji się utrzyma

#inflacja #bekazpisu #polska #ekonomia #gospodarka #oszczedzanie #kaufland #lidl #biedronka #zakupy
Pobierz Ksemidesdelos - Mleko znów podrożało o 10gr, jak cena stała w miejscu przez kilka lat...
źródło: comment_1638952000qbiGkK7ebwmnOdNY9UMAk2.jpg
  • 63
no i zajebiscie, może rolnik w końcu zacznie godnie zarabiać


@marsellus: @Gensek: w ogóle to z tym że rolnicy sie cieszą jak produkty w sklepach drożeją to Morawiecki #!$%@?ł do pieca grubo, zupełnie jakby był jakimś analfabetą ekonomicznym

Albo jakby myślał, że wszyscy do których mówi są analfabetami ekonomicznymi, być może elektorat pisowski jest i łyka takie brednie

Przecież produkty w sklepach drożeją bo rolnikom rosna też koszty i to
Albo jakby myślał, że wszyscy do których mówi są analfabetami ekonomicznymi, być może elektorat pisowski jest i łyka takie brednie


@Ksemidesdelos: tam myśli i co gorsza ma rację. Morawiecki wcale nie jest głupi, a jego sztab ma całkiem realne, tylko cyniczne podejście - ciemny lud to kupi i jeszcze się ucieszy, że wpadła trzynastka, chociaż to im nie zrekompensuje podwyżek, bo nie widzą związku, że to PiS wywołuje inflacje (większą niż