Wpis z mikrobloga

Do lewicy: Tak, istnieją tylko 2 płcie biologiczne.

Do prawicy: Tak, istnieje pojęcie płci społeczno-kulturowej.

Do prawaków: Sprowadzanie płci w społeczeństwie do tego co człowiek ma między nogami jest skrajnie prymitywne bo ignoruje całą warstwę kulturową, jaką społeczeństwo nałożyło na naszą biologię.

Do lewaków: To, że istnieje płeć społeczno kulturowa nie oznacza wcale, że można sobie stworzyć kilkadziesiąt dowolnych płci kulturowych i wymusić na społeczeństwie ich uznanie, ponieważ wszelkie konstrukty społeczne muszę być przede wszystkim użyteczne dla społeczeństwa i jemu służyć.

#takaprawda #bekazlewactwa #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 156
  • Odpowiedz
@TenTypZez @Jarem12: Zależy o co ci chodzi. Płeć genotypowa jest zależna od chromosomów, gdzie obecność chromosomu Y warunkuje bycie mężczyzna. Jeśli chodzi ci o płeć fenotypową, to jest warunkowana aktywnością genu SRY obecnego na chromosomie Y. Białka produkowane przez aktywacje tego genu, powodują powstawanie jąder, które powodują produkcje testosteronu, który powoduje pojawienie się 2 i 3 rzędowych cech płciowych męskich.
Brak genu SRY (lub jego aktywności) powoduje powstanie fenotypowej
  • Odpowiedz
@TenTypZez: A co do tagu #neuropa to nie mogę go dać na czarno bo chcę prostować i zakopywać te bzdury w bańce którą sami stworzyliście. A odnośnie wczorajszego znaleziska - mimo tagów ewidentnie pod was(na przykład #neuropa którym zwołujecie się do wykopywania różnych urojeń) dostałem więcej plusów niż wszystkie neuropejskie-szury razem wzięte pod moim wpisem. To świadczy, że ewidentnie to Wy macie problem z podstawową logiką,
  • Odpowiedz
Wczoraj pisaliśmy w znalezisku a nie pod wpisem i wątpię aby tam był tag #bekazlewactwa


@kuna999: No, był tag #neuropa, właśnie o tym piszę, a ty ponownie nie rozumiesz, o czym piszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@goparys: No i zobacz, robisz rozróżnienie na płeć genotypową i fenotypową, a jednak mówisz XXX to kobieta, XXY to mężczyzna, traktując to jakby
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Akurat z XXX lub XXY nie ma totalnie żadnego problemu. XXY jest normalnym facetem z kutarą, wizualnie nie miałbyś żadnego problemu ze stwierdzeniem jaka to płeć. Mało tego- XXX to „nadkobieta” xD to co przestawiłem jako płeć genotypowa i fenotypowa to są podtypy płci biologicznej. Sytuacje kiedy się nie pokrywają są ekstremalnie rzadkie, chorobowe, wyjątki potwierdzające regułę. Wciąż- ich występowanie nie uzasadnia neolewicowych regresywnych bzdur pokroju twierdzeń, ze jeśli
  • Odpowiedz
@kuna999: No, był tag #neuropa, właśnie o tym piszę, a ty ponownie nie rozumiesz, o czym piszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TenTypZez: Przyznaje, w tym wypadku się zakręciłem przy rozmowie o dwóch różnych tagach i dwóch różnych wpisach xD

Jednak wczoraj to Ty miałeś ewidentny problem z podstawową logiką w trakcie rozmowy o imigracji.

A co do tagu #neuropa
  • Odpowiedz
Wciąż- ich występowanie nie uzasadnia neolewicowych regresywnych bzdur pokroju twierdzeń, ze jeśli facet robi stereotypowo żeńskie zadanie to właściwie to jest kobietą xD


@goparys: Gdzie masz te twierdzenia? Bo z tego co wiem, to raczej lewica promuje coś przeciwnego, brak określania ludzi na podstawie stereotypów płciowych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@fegwegw: tak, istnieje pole elektromagnetyczne

Ahaha xD xD ale nikogo nie obchodzi co wy tam sobie wymyślacie, ja go nie widzę i moim chłopskim rozumem nie pojmuję, to nie istnieje

Co? Fizyka opisała powstawanie pola elektromagnetycznego a metafizyka powstawanie takiego konstruktu społecznego jak płeć?
Nie, nie pasują mi do prawackiej wizji świata więc nie istnieją.
  • Odpowiedz
że można sobie stworzyć kilkadziesiąt dowolnych płci kulturowych i wymusić na społeczeństwie ich uznanie, ponieważ wszelkie konstrukty społeczne muszę być przede wszystkim użyteczne dla społeczeństwa i jemu służyć.


@archubuntu: co za debilny argument xd.
  • Odpowiedz
@archubuntu:

Biologicznych cech klasyfikujących płeć jest 8: chromosomalna, gonadalna, gonadomorficzna, zewnętrzna, fenotypowa, metaboliczna i mózgowa [1]. W każdym z tych kryteriów są co najmniej dwie opcje klasyczne i stan pośredni, a często wiele stanów pośrednich.
Płeć w dokumentach (płeć socjalna, metrykalna) jest ustalana na podstawie budowy genitaliów w chwili narodzin (dlatego nazywa się ją też płcią nadawaną przy narodzinach, A*AB - assigned * at birth), ale identyfikacja płciowa, czyli faktyczna płeć danej jednostki, nie ma nic wspólnego z genitaliami, bo zależy wyłącznie od budowy mózgu, która kształtuje się w II trymestrze ciąży i jest później niezmienna [2].
Nie ma takiego terminu naukowego jak płeć biologiczna. Konsensus biologów jest taki, że płeć to spektrum wynikające z 10 czynników [1]:
płeć chromosomalna (genotypowa) – kariotypy prawidłowe (mężczyźni kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX) + kariotypy z inną konfiguracją chromosomów płci
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Generalnie tym jest ta ich „płeć kulturowa” lewica jest sprzeczna wewnętrznie, nic nowego. Gender określają jako „stereotypowe zachowania dla danej płci”, co już samo w sobie jest seksizmem.
To tak jak walczy się z rasizmem korzystając z rasistowskich sposobów typu inne progi przyjęcia na uczelnie w zależności od koloru skóry.
  • Odpowiedz
Generalnie tym jest ta ich „płeć kulturowa” lewica jest sprzeczna wewnętrznie, nic nowego. Gender określają jako „stereotypowe zachowania dla danej płci”, co już samo w sobie jest seksizmem.


@goparys: Ale ty nieprawdę piszesz przecież. Czytałeś kiedyś cokolwiek o tej płci kulturowej? W sumie za odpowiedź powinno mi posłużyć, że łączysz to z lewicą, no ale dalej pytam, czytałeś?

@dac_oficjal: Ja tam w sumie tych skrajnych widuję w tym
  • Odpowiedz
co za debilny argument xd.


@Mirrak: Niby czemu debilny? Uważasz, że mogę sobie wymyślić dowolną płeć kulturową i wymusić na reszcie społeczeństwa jej używanie? A jeśli nie, to jakie kryterium proponujesz?

Jedynym kryterium użyteczności konstruktów społecznych jest to, czy w danym społeczeństwie są one używane. Jeśli wymyślę sobie własną tożsamość społeczną, a społeczeństwo nie będzie jej rozumiało albo nie będzie chciało jej uznać, to znaczy, że nie była to funkcjonalna
  • Odpowiedz
@archubuntu:
oni sobie nie wymyślają tych płci kulturowych. One istnieją. Tak samo jak matematycy nie wymyślają sobie równań a chemicy związków czy polonistów form retorycznych.

,,Jedynym kryterium użyteczności konstruktów społecznych jest to, czy w danym społeczeństwie są one używane,,

Udowodnij
  • Odpowiedz
Tak samo jak matematycy nie wymyślają sobie równań


@Mirrak: Ale matematycy właśnie wymyślają. I tak samo to działa w kwestii nazywania zjawisk społecznych. Tutaj już określenie zjawiska de facto powołuje je do życia w dyskusji.
  • Odpowiedz