Wpis z mikrobloga

@ziemniag: W historii ludzkości nie odnotowano ani jednego przypadku żeby człowiek zginął w wyniku uderzenia meteorytu. Zdarzały się przypadki rannych ale nigdy nie było zgonów. Więc ten obrazek jest do d--y
  • Odpowiedz
@ziemniag: Rozumiem sceptycyzm przy informacyjnym szumie i chaotycznym postępowaniu rządów, ale prostowanie takiego gówna to droga do nikąd i budowanie obrazu antycovidian jako zjebów i idiotów xd
  • Odpowiedz
@pisorgpl: to że to nie jest zdarzenie losowe, więc mówienie o tym w kontekście prawdopodobieństwa nie ma najmniejszego sensu. A z fałszywych założeń można wyprowadzić dowolne kłamliwe wnioski.
  • Odpowiedz
@ziemniag: Czyli statystycznie w ciągu roku w wyniku uderzenia meteorytem powinno umierać ponad 300 000 000 ludzi. Tak właśnie jest, nie zmyślam. Przecież każdy zna kogoś kto umarł od uderzenia meteorytem a nikogo kto by umarł na COVID. Totalnie legitne.
  • Odpowiedz
@ziemniag: chyba nie:
86796 (zmarłych na koronawirusa)/37787245 (Polaków) = 0,23%
Ryzyko trafienia przez meteor 1:700000 czyli 0,00014%
Dodatkowo podane ryzyko trafienia przez meteor bierze pod uwagę przeciętny czas życia człowieka, a ryzyko śmierci z powodu covid - nie.
  • Odpowiedz
Albo chodzi o to, że jest szansa na to, że meteoryt trafi w ziemie i zabije wszystkich. 1 na 30000 o ile dobrze pamiętam.


@TeBerry: 1 na 30000 czego? Co to w ogóle jest za skala 1:30000? 1 meteoryt na 30000 lat? Minut? Ziemniaków? W ciągu mojego życia? W ciągu życia mojego psa? W ciągu istnienia wszechświata?
"1:30000" XD
  • Odpowiedz
@mbasasello: osoba zamieszczająca takie rzeczy albo doskonale wie, że to bait albo i na pewno nie zrozumie powiązania miedzy % a „4/10tys”. Ale co mnie tacy debile wkurzają to trzeba im oddać
  • Odpowiedz
@mbasasello: 1 na 30000 tego, że dany meteoryt jebnie w ziemie w najbliższym czasie.


Który "dany meteoryt"? Jaki to jest "najbliższy czas"? Nie znam nikogo, co więcej nie słyszałem o nikim kto zginął od meteorytu. Nie mówię, że to niemożliwe, ale to pojedyncze przypadki w historii świata. Natomiast osobiście niestety stwierdzałem zgony kilkunastu pacjentów z COVID.
Także tego...IDZD
  • Odpowiedz