Wpis z mikrobloga

W tym pisowskim filmiku uważaj na kryptowaluty, wszystko co typ wymienia, niby jako ich wady, ja odbieram jako zalety :D
Dla mnie brzmi to jak reklama. Sami posłuchajcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jakoś mi kompletnie wiszą te ich gwarancje itp. farmazony. Gwarancje do max 100k euro i to niezależnie w ilu bankach trzymasz. Choć co to za gwarancja, jeżeli podczas gównoburzy mogą mnie po prostu okraść zmieniając prawo jak w grecji? Albo hiperinflacją? Wolę kryptograficzną gwarancję. Rozumiem matematykę, nie muszę ufać pinokiowi
Jedyną gwarancję jaką mam, to że jestem od zawsze okradany przez inflację. Powoli, stabilniej, ale bez przerwy.
Krypto to cyfrowy zapis. A #!$%@? fiaty to nie cyfrowy zapis? Analogowy na płytach vinylowych :D
Mam coraz większe obrzydzenie do bankowości.

Mogę paść ofiarą piramidy. Nie. Do uczestnictwa w piramidzie to państwo mnie zmusza składkami na ZUS. Obecne wypłaty pochodzą z wpłat nowych uczestników. Każdy wypłaca sporo mniej niż wpłaca a ta różnica rośnie cały czas (dokładna definicja piramidy finansowej). W ogóle z jakiej racji składki zus nie są dziedziczone? A co ze składkami masy trupów, którzy padli przed przejściem na emeryturę? Scam jak #!$%@?. I nie mam wyjścia. Obecnie mniej niż 40% pracuję. Muszę w nim uczestniczyć. Trzeba #!$%@?ć na resztę + podatki. Akurat o piramidy w krypto się nie boję, wiem jak działa BTC i że nie jest piramidą.

Kryptowaluty są niestabilne, wartość może się zmienić. Dzięki Bogu! Może leci zygzakiem ale ciągle do góry!
Gdyby była jak PLN, to bym miał ja w dupie.
Za to w fiacie mam gwarancję ciągłej zmiany cen w dół. Tu niestabilność ukierunkowana na stratę jest ok.
Mogę paść ofiarą cyberataku. (sam siebie mam okraść? kiepski żart :P) Taaa, fiatów nie kradną...
Już wolę się zabezpieczać swoimi kluczami. U nich mam gwarancję, okradania do śmierci. Tu da moon! ATH!!!
Są zapisane w blokczejnie - Zajebiście. Wiem że nic im nie grozi. Lepiej na serwerch banków, nie mając nad nimi kontroli i nie wiedząc co jutro odjebią i o ile haracz zwiększą?

Im dłużej siedzę w BTC i fiacie, tym bardziej widzę co jest scamem.
Wolę "piramidę" satoshiego niż ekipy pinokia i kaczki.

#bitcoin #kryptowaluty #pieniadze #inwestycje #gielda #banki #scam #inflacja #zus
Opposition_Fuhrer - W tym pisowskim filmiku uważaj na kryptowaluty, wszystko co typ w...
  • 29
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: ostrzeżenia przed krypto KNF publikował w drugiej połowie 2017 roku. KNF także publikował od chyba wiosny ostrzeżenia o ryzyku podniesienie stop procentowych. Doradzam wziac ich ostrzeżenia poważnie i zastanowić się nad dywersyfikacja swojego portfela. Albo przynajmniej zredukować pozycję na krypto
  • Odpowiedz