Wpis z mikrobloga

W tym pisowskim filmiku uważaj na kryptowaluty, wszystko co typ wymienia, niby jako ich wady, ja odbieram jako zalety :D
Dla mnie brzmi to jak reklama. Sami posłuchajcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jakoś mi kompletnie wiszą te ich gwarancje itp. farmazony. Gwarancje do max 100k euro i to niezależnie w ilu bankach trzymasz. Choć co to za gwarancja, jeżeli podczas gównoburzy mogą mnie po prostu okraść zmieniając prawo jak w grecji? Albo hiperinflacją? Wolę kryptograficzną gwarancję. Rozumiem matematykę, nie muszę ufać pinokiowi
Jedyną gwarancję jaką mam, to że jestem od zawsze okradany przez inflację. Powoli, stabilniej, ale bez przerwy.
Krypto to cyfrowy zapis. A #!$%@? fiaty to nie cyfrowy zapis? Analogowy na płytach vinylowych :D
Mam coraz większe obrzydzenie do bankowości.

Mogę paść ofiarą piramidy. Nie. Do uczestnictwa w piramidzie to państwo mnie zmusza składkami na ZUS. Obecne wypłaty pochodzą z wpłat nowych uczestników. Każdy wypłaca sporo mniej niż wpłaca a ta różnica rośnie cały czas (dokładna definicja piramidy finansowej). W ogóle z jakiej racji składki zus nie są dziedziczone? A co ze składkami masy trupów, którzy padli przed przejściem na emeryturę? Scam jak #!$%@?. I nie mam wyjścia. Obecnie mniej niż 40% pracuję. Muszę w nim uczestniczyć. Trzeba #!$%@?ć na resztę + podatki. Akurat o piramidy w krypto się nie boję, wiem jak działa BTC i że nie jest piramidą.

Kryptowaluty są niestabilne, wartość może się zmienić. Dzięki Bogu! Może leci zygzakiem ale ciągle do góry!
Gdyby była jak PLN, to bym miał ja w dupie.
Za to w fiacie mam gwarancję ciągłej zmiany cen w dół. Tu niestabilność ukierunkowana na stratę jest ok.
Mogę paść ofiarą cyberataku. (sam siebie mam okraść? kiepski żart :P) Taaa, fiatów nie kradną...
Już wolę się zabezpieczać swoimi kluczami. U nich mam gwarancję, okradania do śmierci. Tu da moon! ATH!!!
Są zapisane w blokczejnie - Zajebiście. Wiem że nic im nie grozi. Lepiej na serwerch banków, nie mając nad nimi kontroli i nie wiedząc co jutro odjebią i o ile haracz zwiększą?

Im dłużej siedzę w BTC i fiacie, tym bardziej widzę co jest scamem.
Wolę "piramidę" satoshiego niż ekipy pinokia i kaczki.

#bitcoin #kryptowaluty #pieniadze #inwestycje #gielda #banki #scam #inflacja #zus
  • 29
@sxldsxxl: Ja pamiętam skutki prawdziwej hiperinflacji z lat 90.
Pamiętam kiedy pierwszy raz zobaczyłem monetę na oczy - 1zł.
Wcześniej znałem tylko banknoty. Minimalny nominał to 100zł - dzisiejszy 1gr.
Operowaliśmy milionami. 1 000 000 zł to było dzisiejsze 100zł.
Najwyższy nominał to były 2 000 000 zł.
Znajomy rodziców chciał kupić mieszkanie, to pamiętam że cena była już w okolicach już miliarda zł.
Po prostu legalna kradzież, to nie kradzież
Pobierz
źródło: comment_1638631942QridouoQPq1yQgjSNIH3mR.jpg
Proletariat z reguły jeszcze nie powinien płacić podatków, bo nawet nie ma z czego. To tylko takie państwowe bydło do robienia dzieci i wpychania ich w klasę robotniczą :D Ja zawsze się upieram, że podatek dochodowy nie powinien u nas istnieć dla większości pracujących. Dlaczego płacimy w sklepie tyle VATu, że warzywa, owoce i mięso w PL mają taką cenę, jak w Niemczech? Pieczywo i kilka innych artykułów to samo. 19% haraczu
@sxldsxxl: Ale najlepszym scamem i tak jest podatek Belki. Nic go nie pobije.
Podatek od zysków kapitałowych. Załóżmy że jesteś spekulantem czegokolwiek. Akcji na giełdzie, forexie, krypto, czy czegokolwiek. Jeżeli uda ci się wypracować zysk, to haracz nałożony. Jednak przy staracie... :D
Wiadomo że rozliczasz się okresowo, ale popatrz jaki to paskudny scam. Przy podatku dochodowym z normalnej umowy o pracę itd. masz zawsze gwarancję dochodu. Spekulując #!$%@? nie masz gwarancji
Pobierz
źródło: comment_1638633941RyO7GJhkUOBmBC20tOmQkg.jpg
@sxldsxxl: @Opposition_Fuhrer: jak tak to czytam to odnoszę wrażenie że jesteście tak #!$%@? głupi, a wydaje wam się ze jesteście najmądrzejsi xd wiecie młoty dlaczego na świecie nie panuje anarchia i istny chaos? Przez regulacje. Przez 10000 lat się rozwijamy żeby uporządkować wartości, trzymać ład i hierarchę w świecie i ekonomii. Zrozumcie, że #!$%@? trzeba pobierać podatki i sterować całym państwem bo bysmy byli na poziomie takim jak wasze rozumowanie
nie panuje anarchia i istny chaos? Przez regulacje. Przez 10000 lat się rozwijamy żeby uporządkować wartości, trzymać ład i hierarchę w świecie i ekonomii.


@artur_syn_tadka: Dla mnie najlepszą regulacją jest niezmienny, klarowny protokół. Mam kod. Mam matematykę. Dla wszystkich jest równy. Nikt nie ma nad nim większej kontroli od nikogo innego. Nie muszę opierać się o jakiegoś leśnego dziada czy nie zmieni twojej zasranej regulacji. Ja znam swoją regulację i mam
Pobierz
źródło: comment_16386352008Pc66c9SHrVM3hNp9I288g.jpg
@artur_syn_tadka: Tu masz niedawną historię Przestrzegam przed ING Bank Śląski, blokują konto i środki do życia

@Lofi_Mrufka: Załóż swój prywatny bank w ciągu 2 minut we własnym telefonie i zostań jego CEO. Pobierz dobry portfel Bitcoin. Np. Samourai wallet lub green wallet. Nikt ci nie zablokuje twoich środków, ani ich nie zabierze. Tylko ty będziesz miał nad nimi kontrolę.

Możesz przesłać w chwilę do dowolnego miejsca na świecie miliardy dolarów
Pobierz
źródło: comment_1638635538K2IBzk9afVMX8LkOMGQGlD.jpg
@Opposition_Fuhrer: Daj sobie siana, przecież to co on napisał nie ma ładu i składu.

Zrozumcie, że #!$%@? trzeba pobierać podatki i sterować całym państwem bo bysmy byli na poziomie takim jak wasze rozumowanie czyli czasy kiedy ludzie rzucali w dinozaury kamieniami. A to, że pospulstwo nie ma władzy i jest #!$%@? przez rządy to tylko świadczy o tym, że gdyby dać wam władze to #!$%@? system ulepszany przez wieki patrząc tylko
Pobierz
źródło: comment_1638637176hmhqIR5xUICVoh97h5YkHI.jpg
@artur_syn_tadka: @sxldsxxl: PIS zajebiście rozporządza podatkami od dnia przejęcia władzy.

Na start zapewniamy sobie media - cała gama TVP.
Oharaczujemy pracujących robaków i 2mld PLN rocznie, żeby sprawnie pracowali i dbali o nasze dupy, bo od nich zależą ich dupy. W sumie podobnie jak w scamach. Ktoś się zapakuje, to sam nagania bo ma w tym interes. Tutaj potrajamy wypłaty pracowników i sami zadbają najlepiej o nasze a więc i
@Opposition_Fuhrer: Jezeli ktoś się godzi na jawne okradanie, bo zostało zapakowane w woreczek z napisem podatki, to ja wówczas wysiadam z pociągu dyskusji.

Nigdy nikomu nie powiedziałem natomiast, że w kraju nie powinno być podatków. W ogóle jak taki kraj miałby funkcjonować... Nie wiem co mam o tym uważac, może ludzie po prostu ściągają dyskusję do swojego poziomu, dlatego często na wykopie staje sie tak abstrakcyjna
@Opposition_Fuhrer

wolę kryptograficzną gwarancję

nie muszę ufać pinokiowi

Mam obrzydzenie do bankowości

wiem jak działa BTC i że nie jest piramidą.


Ej ty, antybankowcu, antysystemowcu - upewnij się co jest gwarantem kursu i kapitalizacji kryptowalut i dlaczego jest to fiat zgromadzony na kontach bankowych giełd kryptowalutowych. Wielkie XD
@lO_ol: Nie ma czegoś takiego jak gwarant kursu w przypadku bitcoina. A giełdy trzymają krypto na cold walletach. Chyba że masz na myśli takie podmioty, jak na przykład eToro, Libertex, może plus500. Natomiast oni nie są giełdami kryptowalutowymi.