Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? #pocztapolska powinno się to zaorać i stworzyć od nowa, albo pozostawić ten obszar prywatnym firmom. Od tygodnia codziennie rano dostaję sms że paczka zostanie mi tego dnia dostarczona a potem ok godziny 17, że paczka czeka następnego dnia do odebrania w oddziale głównym poczty w moim mieście, po czym w tym "dniu następnym" znowu SMS rano, że zostanie mi dostarczona xD I tak się powoli żyje w tym chlewie obsranym gównem.

Kolejna historia, zamówiłem kilka rzeczy z amazon.de (OD NIEMCÓW, TAK) bo miałem tam kupon do zużycia. Amazon podzielił to na trzy przesyłki, jedna FedExem, druga DHL, trzecia Pocztą Polską. Oczywiście wszystkie poza jedną już do mnie doszły a zostały wysłane w tym samym czasie. Zgadnijcie która nie doszła...

To jest relikt przeszłości, z placówek poczty porobiły się sklepy papiernicze z rajstopami. Listy polecone, przesyłki sądowe itp można by było słać przez jakieś konta typu obywatel.gov gdzie logowanie jest przez konto bankowe, paczki to chyba tylko ktoś #!$%@?ęty nadal wysyła pocztą polską. Na #!$%@? to istnieje i trawi państwowe pieniądze ja się pytam xD

Rzucę jeszcze memem na odchodne,
Pozdrawiam, #mojkrajtakipiekny
fuuYeah - Ja #!$%@? #pocztapolska powinno się to zaorać i stworzyć od nowa, albo pozo...

źródło: comment_1638613686OVhNRStyusI42mhtpJJ1Pd.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@pcela: No i z tego co się orientuje to do 150 euro ioss pobiera ebay i poczta Polska nie powinna w takim przypadku pobierać vatu. Od lipca wszystkie portale tak odprowadzają. Nie wiem jak ma sie to odbywać, ale miało to być uproszczenie kupna, a niestety jest odwrotnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@moze_nie:
Poczta nie padnie, po prostu nie może.
Zauważ, że żaden inny operator nie chce doręczać listów na obszarze całego kraju, robi tylko Poczta Polska, bo musi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wycu91:
Problem jest brak kasy, choć inwestują już od wielu lat. Jak piszesz, tracą kupę kasy na usługach powszechnych (w tamtym roku podobno coś koło 450 mln zł), więc ciężko im w coś inwestować. Jednakże pomimo wszystko coś tam inwestują, choć głównie w logistykę.
Co do automatów, to ma już ich trochę w Polsce, ale nie są one jej własnością. W przyszłym roku mają zacząć stawiać własne maszyny.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Pamietam. InPost, dodawał blaszki do listów. Tyle ze oni dopiero startowali a o paczkomatach nikt wtedy jeszcze nie słyszał.


@fuuYeah: A potem blaszki już nie były potrzebne, bo zlikwidowano monopol na przesyłki do 50 gr. Śmiało mogą inne firmy konkurować. Czemu tego nie robią? Czemu InPost wycofał się rakiem z obsługiwania listów?

Dzisiaj urzędowe przesyłki w 50% dałoby się wysyłać elektronicznie a do obsługi reszty wystarczyły by jakieś mikro oddziały PP. Poczta i tak zostawia
  • Odpowiedz