Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? #pocztapolska powinno się to zaorać i stworzyć od nowa, albo pozostawić ten obszar prywatnym firmom. Od tygodnia codziennie rano dostaję sms że paczka zostanie mi tego dnia dostarczona a potem ok godziny 17, że paczka czeka następnego dnia do odebrania w oddziale głównym poczty w moim mieście, po czym w tym "dniu następnym" znowu SMS rano, że zostanie mi dostarczona xD I tak się powoli żyje w tym chlewie obsranym gównem.

Kolejna historia, zamówiłem kilka rzeczy z amazon.de (OD NIEMCÓW, TAK) bo miałem tam kupon do zużycia. Amazon podzielił to na trzy przesyłki, jedna FedExem, druga DHL, trzecia Pocztą Polską. Oczywiście wszystkie poza jedną już do mnie doszły a zostały wysłane w tym samym czasie. Zgadnijcie która nie doszła...

To jest relikt przeszłości, z placówek poczty porobiły się sklepy papiernicze z rajstopami. Listy polecone, przesyłki sądowe itp można by było słać przez jakieś konta typu obywatel.gov gdzie logowanie jest przez konto bankowe, paczki to chyba tylko ktoś #!$%@?ęty nadal wysyła pocztą polską. Na #!$%@? to istnieje i trawi państwowe pieniądze ja się pytam xD

Rzucę jeszcze memem na odchodne,
Pozdrawiam, #mojkrajtakipiekny
fuuYeah - Ja #!$%@? #pocztapolska powinno się to zaorać i stworzyć od nowa, albo pozo...

źródło: comment_1638613686OVhNRStyusI42mhtpJJ1Pd.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@fuuYeah: Jak amazon wysyła coś dhlem to potrafi mi przyjść w następny dzień, poczta polska z miasta obok potrafi iść 3-5 dni. Dodatkowo kurier dzwoni i pyta sie czy ktoś w domu jest, jak nie ma to podrzuca paczke do żabki żeby sobie potem jak człowiek odebrać.
  • Odpowiedz
Ojjj. Ja miałem przebije tez. Paczki z UK po brexit. Kupione na ebayu który do kwoty 150 euro pobiera VAT i opłaca za ciebie. Paczki szły 2 miesiące. Musiałem wysyłać im zrzuty z ebaya co to jest ina koniec doliczyli sobie VAT 2 raz. A najlepsze jest to, ze doliczyli VAT od kwoty już z vatem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wojciech-frak-1:
Jak zapłaciłeś VAT przy zakupie, to się odwołuj. Poza tym to Urząd Celno-Skarbowy dolicza cło i VAT, a nie Poczta. Oni są tylko pośrednikiem.
Tu pewnie sprzedawca nie przekazał informacji o pobraniu należności celnych do systemu informatycznego (to system unijny), stąd nasza skarbówka policzyła ci ponownie podatek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@fuuYeah:

Z Pocztą nie jest aż tak tragicznie, choć tu wszystko zależy od regionu. Są takie, gdzie działa ona tragicznie, a są takie, że lepszego kuriera nie znajdziesz.
Największym problemem jest niedoinwestowanie spółki. Dopiero niedawno zwiększono kapitał zakładowy, ale poza tym Poczta musi utrzymać się sama, do tego musi świadczyć usługi powszechne, które przynoszą straty (listy i paczki pocztowe mają ceny urzędowe). Teoretycznie państwo powinno pokryć stratę Poczty Polskiej, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fuuYeah: to jest nic. Ja przeważnie zamawiam do paczkomatu InPost, wiem że kurier jeździ koło godziny 11. O 12 podjeżdżam pod paczkomat po 3 przesyłki, a one schowane w jednej skrytce!!!
  • Odpowiedz
@fuuYeah poczta polska jest tania, często wysyłam za granicę jakies drobne rzeczy w kopercie. Poczta Polska place 20 zł za list 160 gram no do Włoch, z trackingiem, to samo w dpd kosztuje 60 zl
  • Odpowiedz
@pcela: Urząd celny mówi, ze to poczta. Poczta, ze urząd celny. Nikt nie jest wstanie wyjaśnić. Dostali zrzuty i fakturę gdzie jest pozycja VAT. A mimo to go naliczyli. Naliczyli źle. Ogólnie walka z wiatrakami. Jedyny porządny to ebay który po skanie rachunków szybko zwrócił kwotę podatku. Po kilku rozmowach i mailach z poczta i urzędem celnym dałem sobie spokój. Sam fakt, ze paczka leżała ponad 2 miesiące na odprawie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wojciech-frak-1:
Akurat faktury czy screeny nic nie dadzą. Nie ma tam informacji, czy sprzedawca przekazał pobrany VAT do Polski (czy innego kraju UE). Równie dobrze to mógł być VAT z tamtego kraju.

Ogólnie jak kupujesz jako osoba prywatna, to płacisz dwa razy VAT, raz w kraju gdzie mieści się sprzedawca, a drugi raz w Polsce. Można się ubiegać o zwrot VAT-u w kraju pochodzenia.

Jest jeszcze mechanizm IOSS (Import One
  • Odpowiedz
  • 0
@TurboDynamo: Pamietam. InPost, dodawał blaszki do listów. Tyle ze oni dopiero startowali a o paczkomatach nikt wtedy jeszcze nie słyszał. Dzisiaj urzędowe przesyłki w 50% dałoby się wysyłać elektronicznie a do obsługi reszty wystarczyły by jakieś mikro oddziały PP. Poczta i tak zostawia tylko awizo wiec…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@fuuYeah: ja rozumiem, że poczta jest trochę w dupie bo musi, po prostu musi dostarczać i odbierać listy z największych dziur w tym kraju i podejrzewam, że na tym traci w #!$%@?.
Ale z drugiej strony zatrzymali się i nie robią nic żeby poprawić swoją sytuację. Inpost #!$%@?ł system Paczkomatami, a poczta dopiero po x latach coś tam nieudolnie próbuje xD
  • Odpowiedz