Wpis z mikrobloga

Mogę w openwrt jakoś zrobić bridge wlan0 w trybie klienta i eth (by były w tej samej podsieci) czy raczej to odpada?

Próbowałem coś grzebać ale jak zmieniam adres interfejsu na bridge to router ani nie potrafi sobie zaciągnąć configu DHCP ani po ustawieniu static ip nie potrafi spingować gw.

Jeszcze w skrócie co chcę osiągnąć bo może kombinuję bez sensu. Mam kilka urządzeń, które mają tylko eth bez możliwości podpięcia się po WiFi do sieci. Chciałbym aby router robił im za bramkę do sieci lan po wifi (wireless bridge) i by wszystkie urządzenia się widziały w sieci.

#openwrt #sieci #linux
  • 7
@hitherto: Chyba nie w takiej formie w jakiej potrzebowałe bo byłem przekonany że OpenWrt też to ma.

Nie chodzi o to, żeby mieć bezprzewodowy NAT z routera tzn by tylko udostępniać internet po kablu z routera, który jest podpięty po WiFI do innego routera ale by po WiFi przechodziły zapytania o DHCP i by hosty miały taką samą podsieć jaka występuje na głównym routerze.
- 4-addr mode - robi się za pomocą "option wds 1" w uci; wada - na AP musisz też ustawić "wds 1"

Główny AP to jakieś gówno od orange bez możliwości sflashowania, więc odpada.

- relayd pseudobridge - dużo #!$%@? ale jakoś działa


@PowerfulTransistor: to zrobiłem. Wcale nie tak dużo #!$%@?. I działa nieźle.