Wpis z mikrobloga

@gustowny_dzikus: zobacz po ile kupowal Charlie Munger

(A Iwuc zakochany w Mungerze to jakos sie nie dziwie ze zaladowal sie w baba)

@KochanekAdmina: zawsze lepiej tak niz wyjsc z gieldy calkiem bo miesiac temu mialbyc kryzys

Jeszcze pamietam jak postowales i lajkowales posty typu "orkiestra jeszcze gra na tytanicu a ludzie tancza, bo debile nie wiedza ze tytanic juz tonie"
@WiktorekS: Ale ja nie gram w kasynie tylko na rynku i robie tradycyjny short. Sprzedaje akcje z celem ich późniejszego odkupienia w tym że nie robie to pożyczonymi akcjami tylko własnymi. Jeszcze mnie nie #!$%@?ło żeby to lewarować lub przelać chociaż złotówkę brokerowi CFD xD

Jasne dopóki ich nie odkupie to jeszcze nie zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tym się mogę zgodzić
@WiktorekS: Akurat ja nie kupuje ETFów. Dużo spółek mocno jebło. Na samym palantirze mam 20% teoretycznego zysku, a pewnie spadnie mocniej. Na FB 11%, Na apple póki co trace ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chce mi się rozpisywać całego portfela ale uśredniając pewnie z 10% zysku jest w 2 miesiące.

A podatek to się płaci po nowym roku, zresztą belka jest bez różnicy. Nieważne kiedy zrealizuje zyski
@KochanekAdmina: pltr akurat jest -20% w ciagu pol roku gdy rynek jest +20% w tym okresie. Wiec przekladanie pltr na caky rynek nie ma kompletnie sensu.

Fb nieprzerwanie spada od wrzesnia, w momencie gdy ostatnie ath na indeksach bylo w koncowce listopada. Wiec tez wyglada na to ze kondycja giekdy nie ma wplywu na wycene fb.

Z wymienionych spilek jedynie apple podaza zgodnie z ruchem giekdy i na niej ejstes na